XXXI Polcon tuż, tuż

Autor: Polcon Redaktor: Redakcja

Dodane: 15-08-2016 10:41 ()


Polcon – Eurokonferencja 2016 jest kolejnym, trzydziestym pierwszym już, wydarzeniem pod szyldem Polconu. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych i najstarszych spotkań fanów fantastyki, które co roku gości w innym regionie Polski.

Swój status impreza zawdzięcza nie tylko nagrodzie imienia Janusza Zajdla, ale również zaangażowaniu lokalnych środowisk fanowskich w organizację wydarzenia – w ten sposób każdy czuje się częścią olbrzymiego społeczeństwa. W tym roku w dniach 18-22 sierpnia 2016 spotykamy się w kompleksie Hali Stulecia w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Polcon to nie tylko społeczeństwo, ale również goście, którzy nierzadko wywodzą się właśnie spośród fanów. W Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 pojawią się znane, lubiane i szanowane postaci.

Z pewnością każdy chociaż raz usłyszał o Mai Lidii Kossakowskiej, Andrzeju Sapkowskim, Ewie Białołęckiej, Jacku Inglocie, Annie Kańtoch, Jakubie Ćwieku czy Andrzeju Ziemiańskim.

Nie zabraknie także gości z innych dziedzin. Komiks reprezentować będzie między innymi legendarny Bogusław Polch, natomiast szeroko pojęty horror Jack Ketchum i Edward Lee.

 

Polcon to nie tylko spotkania ze znanymi autorami, ale również inny atrakcje. Przebieranie się w znane postaci z filmów, gier, książek weszło już chyba na stałe do naszego świata: proponowane przez Polcon konkurs cosplay oraz przemarsz żywych trupów w strojach i makijażu są tego znakomitym dowodem. A może macie duszę artysty i chcecie spróbować swoich sił w tworzeniu muralu nawiązującego do twórczości Stanisława Lema? Nie zabraknie i tego!

Czujecie się na siłach, żeby poruszyć wyobraźnię innych? W takim razie Puchar Mistrza Mistrzów może być Wasz! Dla szukających okazji do integracji przewidziano Wioskę Fanowską oraz sporej wielkości sale gier planszowych, gdzie nie tylko zapoznacie się z nowościami, ale również będziecie mogli komfortowej atmosferze i ze wsparciem rozpocząć swoją przygodę.

Cena akredytacji: całość – 100 złotych, czwartek – 30, piątek – 35, sobota – 35, niedziela – 30, poniedziałek – wstęp wolny.


comments powered by Disqus