FORT 2016 już w lipcu

Autor: Oliwia Michalik Redaktor: Motyl

Dodane: 11-06-2016 12:38 ()


Niech będzie sławiony Sigmar Młotodzierżca, patron Imperium Człowieka i przez Niego namaszczony Karl Franz, Pierwszy Tego Imienia, Obrońca Imperium, Ten, Który Stawił Czoła Mrokowi, Imperator We Własnej Osobie i Syn Imperatorów, Książę Elekt Reiklandu oraz Książę Altdorfu. Rzecz ową spisuję na polecenie Zgromadzenia Stanowego WK Reiklandu i JIW, bardzo sytuacją w Reiklandzie strapionych. Co w mojej podróży zaobserwowałem, to na kartach raportu wyłożyłem.

Głuchy na prośby i ostrzeżenia moich towarzyszy zdecydowałem się zawitać do miasta znajdującego się niemal idealnie pośrodku tego pasa śmierci: Reinsfeld. Miejscowości, w której Pomór miał swój początek i, która padła łupem sił Chaosu. Przynajmniej według obrazu odmalowanego na podstawie bezładnych relacji uchodźców. Nie mogłem sobie pozwolić na niepewność w tej materii, informacje te musiały być koniecznie zweryfikowane, jeśli Imperium miało odzyskać władzę nad tymi terenami. Po bardzo ostrożnym podejściu pod Reinsfeld przekonałem się, że miasto jest opuszczone, ale nie puste. Zamiast rozwścieczonych hord chaosu za murami miasta moja ekspedycja napotkała grupę krasnoludów – górników z sąsiadującej z miastem kopalni. Przetrwali oni zarazę, pieczętując wejście do szybów i przeczekując najgorsze... Górnicy relacjonowali, że siły Chaosu zniknęły z miasta w niedługo po tym, jak na powrót otwarto kopalnię i zaczęto rozsyłać zwiadowców. Jednego dnia panoszyli się po forcie niczym jego udzielni włodarze, następnego nie było po nich śladu. Zwiad wysłany, by zbadać sytuację wewnątrz murów miejskich, doniósł, że wszystko sprawiało wrażenie porzuconego w pośpiechu; przedmioty rozrzucone na ziemi jakby w pół czynności, niedowarzone wywary itd. Krasnoludy czujnie obserwowały miasto przez kolejne miesiące, ale najeźdźcy nie powrócili. Zdecydowali się więc objąć je protekcją.

FORT – Konwent RPG, kolejna edycja już niedługo!

Tegoroczna edycja będzie trwała od 6 lipca do 10 lipca. Zgodnie z tradycją, pierwsze dwa dni obejmować będą część konwentową wypełnioną grami, konkursami, prelekcjami oraz warsztatami. Będzie to czas dobrą zabawę, nacieszenie się dawno niewidzianymi przyjaciółmi, oraz integrację z nowo poznanymi. Trzy kolejne dni to Gra Główna, na ten czas przeniesiemy się w realia Starego Świata znanego z Warhammer Fantasy Roleplay. Fabuła ponownie podejmować będzie wątek Reinsfeld, prowincjonalnego imperialnego miasteczka przy granicy z Bretonią. Tym razem gracze będą mogli brać udział w zmaganiach społeczności miasteczka z jego rekolonizacją, po tym, jak wyniszczone zostało przez plagę oraz najazd sił Chaosu.

Gorąco zapraszamy!!

Dla zainteresowanych:

więcej informacji dotyczących konwentu FORT na stronie:http://www.larpfort.pl


comments powered by Disqus