Kolejna edycja "Ziem Jałowych"

Autor: Jakub 'Siekier' Sindera Redaktor: Motyl

Dodane: 24-05-2016 14:30 ()


Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5 – 10 lipca i podobnie jak w latach ubiegłych  utrzymana będzie w konwencji postapokaliptycznego westernu. Ogólna liczba uczestników szacowana jest na 300 osób, co plasuje nasz konwent w czołówce tego typu wydarzeń.

Miejsce również pozostaje bez zmian - opuszczona kopalnia w miejscowości Będzin-Grodziec ponownie stanie się zapadłą dziurą na granicy pustkowi - miasteczkiem Zgorzel.

Konwent podzielony zostanie na dwie części:

Grę Terenową (LARP), na której gracze przenoszą się na 3 dni do przygotowanego przez organizatorów postapokaliptyczno-westernowego świata opartego głównie na powieści Mroczna Wieża autorstwa Stephena Kinga. Uczestnicy wcielają się w uprzednio przygotowane role oraz postacie ,tym samym stając się częścią dwóch rywalizujących ze sobą miasteczek – Zgorzel oraz skupiska dzikich obozowisk potocznie zwanych Gangreną.

Część Programową - prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, turnieje, spotkania z gośćmi, koncerty, pokazy filmowe, imprezy taneczne i inne. Staramy się, aby wszystkie atrakcje utrzymane były w postakaliptyczno-westernowym stylu oraz zaciekawiły uczestników zarówno swoją formą, jak i treścią. Przeobrażamy także lokacje z Gry Terenowej, aby lepiej spełniały swą funkcję np. kasyno zamienia się w games room, a sala kinowa sprawdza się również jako sala prelekcyjna.


comments powered by Disqus