Bialskie Dni Fantastyki 2016 już za 4 miesiące

Autor: Paweł Iwaniuk Redaktor: Motyl

Dodane: 17-05-2016 08:19 ()


Do startu trzeciej edycji Bialskich Dni Fantastyki pozostały dokładnie 4 miesiące. Tegoroczny konwent odbędzie się w dniach 17 i 18 września tego roku. W ramach przygotowań do wydarzenia organizatorzy poinformowali o uruchomieniu strony internetowej imprezy. Stronę znaleźć można pod tym adresem.


Temat konwentu

Motywem przewodnim tej edycji będzie tzw. „stare kino” czyli filmy z lat 30. i 40. XX wieku. Twórcy konwentu chcą przybliżyć uczestnikom ten okres w historii, kulturze oraz kinie. Deklarują, że podczas imprezy będziemy mieli możliwość sprawdzić jak wtedy wyglądał świat i co inspirowało jego twórców?

Poza blokiem filmowym, podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie konwentu odbędą się bloki tematyczne poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu, kulturze i nauce, grom wideo, grom planszowym oraz tzw. cosplay czyli konkurs na najlepszy strój nawiązujący do ulubionej książki, filmu, gry etc. W programie konwentu znajdzie się ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami oraz konkursami.


Zostań twórcą programu

Bialskie Dni Fantastyki to projekt realizowany przez fanów dla fanów. Dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich do współtworzenia razem z nimi programu imprezy. Jeśli jesteś miłośnikiem np. serii „Star Trek” i masz dużą wiedzę o swoim ulubionym uniwersum, podziel się nią z innymi w formie prelekcji lub przeprowadź konkurs! Przekaż im swoją pasję. Niech historia, która ukształtowała Ciebie i Twoją osobowość, ma szansę wpłynąć również na innych. Nie wstydź się, zostań twórcą programu podczas Bialskich Dni Fantastyki!:)

Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj.


Gdzie i za ile?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku udział w konwencie jest absolutnie bezpłatny. Impreza odbędzie się w pomieszczeniach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza, przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

Więcej informacji już wkrótce. Tymczasem obserwuj nas na Facebooku.


comments powered by Disqus