Serialowa Majówka w Krakowie

Autor: Magda Worytko Redaktor: Motyl

Dodane: 27-04-2016 14:12 ()


Tegoroczny weekend majowy w Krakowie rozpoczyna się mocnym serialowym uderzeniem. W sobotę, 30 kwietnia, rusza 3. edycja wydarzenia SerialCon, odbywającego się w ramach i pod opieką festiwalu NETIA OFF CAMERA 2016. Fani produkcji małego ekranu będą mogli uczestniczyć w licznych dyskusjach skupionych wokół ich ulubionej tematyki, a także, w warunkach kinowych, przenieść się do niesamowitej serialowej rzeczywistości.

Kraków w Majówkę zachęca fanów seriali do pozostania w mieście. Panele programowe SerialConu będą się jednocześnie odbywać w trzech miejscach – w Pałacu pod Baranami, Pałacu Hutten-Czapskiego oraz w kawiarni Pauza In Garden. Dyskusje poprowadzą m.in. blogerzy serialowi: Magda „tattwa” Stępień, Wiedźma na Orbicie, Anna „Mysza” Piotrowska z Mysza Movie, redaktorzy Gildia.pl, Katarzyna Czajka czyli Zwierz Popkulturalny, Riennahera, oraz Joanna Kucharska i Artur Nowrot z Pulpozaur.pl. W wydarzeniu wezmą udział także wyjątkowi goście specjalni, w tym między innymi: Jon Aird – producent nagrodzony BAFTĄ za „Psychoville Experience”, Rochelle Dancel – producentka i scenarzystka m.in. „B.J. Fletcher: PrivateEye” oraz Dorota Kośmicka – Gacke, odpowiedzialna za produkcje przygotowywane dla HBO, TVN i TVP, m.in. „Kasię i Tomka”, „Czas Honoru” i  „Drugą Szansę”.

- Wszyscy oglądamy seriale. Najczęściej sami, w domu, przed telewizorem albo komputerem. SerialCon pozwala fanom seriali spotkać się w świecie rzeczywistym, podzielić się emocjami, wymienić refleksjami na temat kolejnej serii „House of Cards” czy „Gry o tron”, albo nostalgicznie wspomnieć „Przystanek Alaskę” czy pamiętanego z dzieciństwa animowanego Batmana. Pokazujemy, że seriale to nie strata czasu, ale coś, o czym naprawdę warto rozmawiać, także na płaszczyźnie naukowej, co udowadniają zaproszeni wykładowcy ze środowisk akademickich – mówi Katarzyna Bajka, programerka festiwalu.

W programie SerialConu znajdą się zarówno prelekcje dotyczące rosyjskich produkcji historycznych, amerykańskich adaptacji brytyjskich seriali, analizyseriali pełnych grozy i nowych tytułów fantastycznych. Amatorzy małego ekranu będą mogli porozmawiać o swojej miłości do serialowych bohaterów i zastanowią się, dlaczego antybohaterowie budzą w nich taką sympatię. Swoje miejsce znajdą tu zarówno wielbiciele Doctora Who, jak i My Little Pony.

Tegoroczna edycja SerialConu została rozszerzona także o projekcje seriali. W sobotę i niedzielę w Kijów Centrum oraz Kino Ars odbędą się specjalne pokazy seriali „Piraci” (Black Sails) oraz „Wersal: Prawo krwi”.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u wydarzenia FB oraz w zakładce SerialCon na stronie festiwalu NETIA OFF CAMERA. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, wystarczy pobrać wejściówkę w Centrum Festiwalowym.


comments powered by Disqus