Konkurs literacki "Pióra Falkonu"

Autor: Krzysztof Abramowski Redaktor: Raven

Dodane: 20-04-2016 08:17 ()


Festiwal Fantastyki Falkon to największy festiwal miłośników fantastyki po wschodniej stronie Wisły. Wielkimi krokami zbliża się XVII edycja naszego wspólnego święta! Oprócz wielu atrakcji czekających na Was w listopadowy weekend, przywracamy do życia konkurs literacki, który niegdyś był jednym z najważniejszych symboli Falkonu. Drodzy czytelnicy, ogłaszamy nie tylko nowy, ale też prawdopodobnie najlepszy konkurs na opowiadanie, jaki widział cały świat kochający fantastykę – „Pióra Falkonu”!

Żeby wziąć w nim udział trzeba spełnić jeden warunek. Napiszcie opowiadanie, w którym dowolnie zinterpretujecie motyw przewodni tegorocznej edycji: Dotrzeć tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek. Wasza praca nie może przekroczyć limitu 50 000 znaków ze spacjami.

Nie zdradziliśmy jeszcze najważniejszego! Główną (ale nie jedyną) nagrodą w konkursie jest publikacja w kilkusetstronicowej, wypełnionej po brzegi Waszymi fantastycznymi opowiadaniami antologii konkursowej. Wiemy, jak wielu z Was pisze do szuflady i marzy o zobaczeniu swojego tekstu na kartach wydanej książki. Biorąc udział w „Piórach Falkonu” macie szansę poczuć się jak prawdziwy pisarz. Stąd (jak wiadomo) już tylko krok do zostania drugim Sapkowskim czy Martinem. :)

A więc – do dzieła! Opowiadania oraz wszelkie wątpliwości prosimy przesyłać na adres: piorafalkonu@falkon.co. Czekamy do północy ostatniego dnia lipca.

Regulamin konkursu znajdziecie na stronie Falkonu.


comments powered by Disqus