Pierwszy dzień fantastycznego świata za nami!

Autor: Pyrkon Redaktor: Raven

Dodane: 09-04-2016 15:47 ()


Za nami pierwszy dzień Festiwalu Fantastyki Pyrkon odbywającego się na Międzynarodowych Targach Poznańskich!  Organizatorzy szacują, że do soboty, do godziny 12 pojawiło się prawie 30 tysięcy uczestników. Przed nami jeszcze dwa dni pełne atrakcji!

Fantastyczny piątek rozpoczął się inauguracją, na której prezes Stowarzyszenia Fantastyki Druga Era organizującego Festiwal opowiedział o jego historii. Następnie koordynator główny wraz z koordynatorem pionu programu opowiedzieli o atrakcjach czekających na uczestników.

W pierwszy dzień Festiwalu uczestnicy wzięli udział w warsztatach tańca bretońskiego, turnieju StarCrafta 2 i League of Legends, konkursie wiedzy na temat kreskówki Adventure Time! W Games Roomie mieli okazję grać i testować nowe tytuły gier planszowych i karcianych, w czytelni komiksów mogli odpocząć od gwaru przy klasycznych komiksach.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem - popularnym pisarzem i publicystą. Nie mniej ciekawie spotkania poprowadzili nasi amerykańscy goście John Layman, Mark Rein Hagen czy David Weber.

Hala wystawców, na której znajduje się 200 sklepów, przyciąga tłumy uczestników. W tej strefie można nabyć gadżety i koszulki związane z ukochanymi serialami i filmami, gry planszowe, stroje larpowe oraz biżuterię.

Zapraszamy wszystkich do udziału w największym festiwalu fantastyki w Polsce!


comments powered by Disqus