Arkhamer 2016 - Kaliski Weekend z Fantastyką

Autor: Jakub Rzepecki Redaktor: Motyl

Dodane: 25-03-2016 08:03 ()


Konwent Arkhamer 2016 - Kaliski Weekend Fantastyki, odbędzie się w dniach 27-29 maja w Zespole Szkół nr 10 ul. Podmiejska 9a - tym razem w stylistyce warhammerowych bóstw i wierzeń.

Jest to już druga edycja tej imprezy. Poprzednia zgromadziła prawie pół tysiąca uczestników. W tym roku organizatorzy zapowiadają imprezę zdecydowanie większą i rozbudowaną programowo.

Gościom konwentu udostępnione zostanie wiele bloków programowych - na które złożą się setki prelekcji, pokazów, konkursów oraz rzecz jasna cała masa zabawy we wszelakiej maści gry.

Planowane są miedzy innymi - blok popkultoralno-fantastyczny (pełen treści czerpanych z filmów i seriali), blok literacko-komiksowy (poświęcony twórczości pisanej i rysowanej), blok RPG (dla miłośników gier fabularnych i ich światów), blok larpowy (dla chętnych do sprawdzenia się w tej bliskiej teatrowi zabawie), blok mangi i anime (przeznaczony dla fanów kultury wschodu i jej wytworów), blok warsztatowy (aktywnie angażujący w tworzenie własnych dzieł), blok konkursowy (dla chętnych sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności), blok gier bitewnych (gdzie będzie można sprawdzić, jakim jest się strategiem) oraz blok gier planszowych (gdzie będzie można grać i bawić się przez cały czas).

Oprócz tego na Arkhamerze znajdzie się duża ilość atrakcji dodatkowych, takich jak wioski tematyczne (np. rycerskie), stoiska wystawców, zabawy ruchowe i inne.

Nie zapomniano również o najmłodszych fanach fantastyki! Znajdą oni sporo radości w przygotowanym specjalnie dla nich bloku dziecięcym.

Dodatkowo - dla podkreślenia estetyki, jaka towarzyszy tegorocznej edycji imprezy - estetyki bóstw i wierzeń dość mrocznego warhammerowego świata fantasy - w programie ma znaleźć się szereg punktów punktów poświęcone tej tematyce.

Koszt wejściówki na konwent został ustalony na 35 zł (pełen karnet, umożliwiający przebywanie na imprezie przez cały czas jej trwania i nocowanie w salach wspólnych). Dla osób chcących uczestniczyć tylko w dziennej części imprezy przygotowano wejściówki jednodniowe - piątek za 10 zł, sobota za 20 zł. Wstęp na Arkhamer w niedziele jest natomiast darmowy!

Już wkrótce uruchomiona zostanie nieobowiązkowa rejestracja (dla osób, które z niej skorzystają czekają specjalne bonusy!), nabór na wolontariuszy (gżdaczy) oraz twórców programu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.Arkhamer.pl oraz fanpage www.FB.com/Arkhamer


comments powered by Disqus