Zaproszenie na konwent Tolk-Folk 2016: Bitwa Nagłego Płomienia

Autor: Krzysztof „Draug” Mysiak Redaktor: Motyl

Dodane: 17-03-2016 09:58 ()


Stowarzyszenie Tolkienowskie „WIEŻA” zaprasza na XVIII edycję Tolk-Folku – organizowanego w Bielawie plenerowego konwentu o tematyce tolkienowskiej, który odbędzie się w dniach 11-17 lipca 2015 roku pod tytułem „Bitwa Nagłego Płomienia”.

Tolk-Folk organizowany jest rokrocznie od 1991 roku. Powszechnie uważa się go za konwent terenowy, lecz jego przebieg znacząco odbiega od standardowego wydarzenia tego typu. Głównym celem Tolk-Folku jest wspólna zabawa (w konkursach, larpach, grach terenowych i warsztatach, przy wieczornych ogniskach etc.) i odpoczynek wśród malowniczego krajobrazu Gór Sowich, jak również popularyzacja twórczości J.R.R. Tolkiena spod znaku Władcy Pierścieni, Silmarillionu itp. Dlatego podczas konwentów organizowane są w parku w Bielawie koncerty, happeningi i inscenizacje wydarzeń, które miały miejsce w Śródziemiu, dla szerokiej publiczności.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji zlotu jest Bitwa Nagłego Płomienia. Ponieważ Tolk-Folk wkracza w tym roku w „dorosłość”, organizatorzy obiecują wyjątkowo dużo atrakcji podczas imprezy otwartej w Bielawie – koncerty i inscenizację wspomnianej bitwy (przygotowywaną przez samych uczestników konwentu).

Co więcej, obecnie każdy zainteresowany może wzbogacić program zlotu, zgłaszając swoje propozycje. Polowanie na smoki, konkurs wiedzy o rozmiarach stóp hobbitów, warsztaty odlewania mithrilu – organizatorzy spojrzą przychylnym okiem na wszelkie propozycje, nawet najbardziej szalone (pod warunkiem, że nie będą zbyt dalekie tematycznie od „tolkienistyki”). Warto rozważyć ofertę, bo każdy poprowadzony punkt programu to 50-procentowa zniżka na akredytację. Zgłaszać można propozycje nie tylko na główną część Tolk-Folku, ale również na wspomnianą imprezę otwartą (np.warsztaty/zabawy/gry dla dzieci).

Więcej informacji na temat Tolk-Folku znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy oraz na jej profilu na Facebooku.


comments powered by Disqus