Pyrkon już za miesiąc!

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 12-03-2016 15:08 ()


Został już niespełna miesiąc do kolejnej, szesnastej już, edycji największego Festiwalu Fantastyki w Polsce. Do 8 kwietnia i startu Pyrkonu coraz bliżej, dlatego już dzisiaj warto zapoznać się z atrakcjami, które będą na nim dostępne przez całą dobę. Tak jak zapewniali organizatorzy - w świeżo przedstawionym programie imprezy każdy znajdzie coś dla siebie.

Blok Dziecięcy zapewni kreatywne i zróżnicowane zajęcia dla najmłodszych. Pociechy będą mogły kolorować,  grać w  gry  planszowe  czy  bawić się w Fantastycznej Świetlicy. Ciekawą  atrakcją  będą warsztaty  lepienia  figurek  z  Piotrem  Minturą,  tworzenie  elementów  przebrań  z  Anną  Kręglewską, eksperymenty z Fundacją Einsteina czy wspólne tworzenie pancerza dla robota.

Pokaz filmów studia Platige Image oraz prelekcja Michała Azarewicza powinny ucieszyć fanów kinematografii. Dla miłośników Gwiezdnych Wojen pojawią się takie prelekcje jak Dawno temu w odległej galaktyce: Star Wars Legends czy Star Wars Bez Tajemnic: Epizody I-VII. Zaś dla tych, którzy sentymentem darzą kreskówki odbędzie się pokaz bajek Cartoon Network oraz punkt programu - Najlepsze piosenki z kreskówek na żywo.

 

Zakręceni na punkcie mangi i anime powinni zajrzeć na prelekcję o zachodnim fantasy w mandze i anime, występ Chóru Kameralnego Zakładu Japonistyki UAM, czy na spotkanie z Aleksandrą “Shappi” Torą, która opowie o różnicach między cosplayami w Polsce i w Europie.

Tym, którzy lubią aktywną rozrywkę, spodobają się warsztaty z walki szablą, mecz sportu wprost z magicznego świata - Quidditcha lub pokazy Kendo i Kyudo. A fanom kreatywnych atrakcji przypadnie do gustu konkurs strojów Maskarada czy pokaz mody alternatywnej Altergroup.

Warto zarezerwować sobie drugi weekend kwietnia i pojawić się na tym fantastycznym wydarzeniu.

 

Dokładny plan atrakcji i informacje na ich temat można znaleźć na stronie internetowej pyrkon.pl


comments powered by Disqus