Whomanikon 2016 – święto polskiego fandomu Doktora Who

Autor: Joanna "JJ" Kotek Redaktor: Motyl

Dodane: 16-02-2016 07:51 ()


12 marca 2016 roku będzie niewątpliwie stałym punktem w czasie. Na ten dzień planowany jest pierwszy w Polsce konwent fanowski poświęcony serialowi Doktor Who.

Popularność tego serialu jest w Polsce zjawiskiem niezwykłym. Serial zyskał sobie w naszym kraju grupę wiernych fanów – aktywnych nie tylko poprzez oglądanie kolejnych odcinków, ale również działalność w przestrzeni Internetu (blogi, grupy dyskusyjne, serwisy tematyczne) oraz obecność na różnorakich konwentach poświęconych tematyce serialowej bądź fantastycznej. Nie było jednak do tej pory wydarzenia, którego treść dotyczyłaby wyłącznie postaci Doktora i towarzyszącemu mu „Whoniversum”.

Takie wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy 12 marca 2016 roku w Krakowie. Whomanikon, organizowany przez fanów skupionych wokół strony Gallifrey.pl oraz klubu fantastyki Krakowskie Smoki, będzie miał miejsce w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

W programie przewidziane są bloki prelekcyjne oraz dyskusyjne. Będzie też okazja do zakupienia rękodzieła i gadżetów związanych z serialem. Organizatorzy planują również konkursy z nagrodami, a także konkurs cosplay.

Konwent ten będzie doskonałą okazją do podzielenia się swoimi zainteresowaniami i porozmawiania o nich z innymi osobami, które je podzielają. Jednocześnie też będzie to możliwość bliższego zapoznania się z serialem dla wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć jego fenomen.

Partnerem oraz głównym patronem medialnym wydarzenia jest portal Gallifrey.pl.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


comments powered by Disqus