Garść informacji o tegorocznym Falkonie

Autor: Falkon Redaktor: Motyl

Dodane: 13-10-2015 16:59 ()


Falkon to impreza, która w ciągu kilkunastu lat z małego konwentu stała się największym po wschodniej stronie Wisły festiwalem poświęconym fantastyce. W tym roku zapraszamy do Lublina na XVI edycję nazwaną „FALKON VERSUS”. Zmierzcie się z RPG-ami, larpami, grami planszowymi, konsolowymi, a także z prelekcjami i konkursami. Nie może Was zabraknąć!

 

Kategoria gry PC

noMercy na Falkonie!

Wiele emocji podczas świetnych prelekcji szykuje się za sprawą zespołu noMercy! Właśnie oni przygotują dla Was atrakcje, które zainteresują każdego gamera.

Poza prelekcjami będziecie mogli wykazać się w konkursie wiedzy o League of Legends oraz wziąć udział w pokazie nowej, autorskiej gry. Nie obędzie się oczywiście bez nagród!

Program noMercy:

  • Quiz wiedzy o League of Legends
  • Pokaz autorskiej gry z nagrodami dla najlepszych
  • Prezentacja na temat komunikacji w grach komputerowych
  • Prezentacja na temat organizacji lokalnych wydarzeń gamingowych.
  • Panel dyskusyjny o zaangażowaniu kobiet w profesjonalnych rozgrywkach gamingowych.

 

Kategoria Gry Planszowe

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Neuroshimie Hex

Dla wszystkich zasmuconych małą ilością gier, podczas Drużynowych Mistrzostw Gier Planszowych, mamy pocieszenie!

Podczas festiwalu możecie wziąć udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Neuroshimie Hex 3.0.

Aby zapisać się na turniej wystarczy przyjść na stoisko Portal Games  w piątek lub sobotę do 10:00. Eliminacje odbędą się drugiego dnia Falkonu w godzinach 12:00 – 16:00.

Zachęcamy tym bardziej, że jest to jedna z ostatnich okazji, aby zakwalifikować się do finału mistrzostw!

Regulamin i szczegóły konkursu na stronie organizatora

 

Kategoria HIT

Koncert Elforg i Runika

W niedzielę 08.11.2015 r. na naszej scenie będziemy gościć 2 zespoły Elforg i Runika. Zagrają one dla Was niepowtarzalny koncert!

Zapraszamy!

 

Runika – warszawski zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.

 

Elforg – Młody, rozwijający się zespół folk metalowy, łączący melodie skrzypiec wzorowane na ludowych z gardłowym growlem, szybka gitara, dudniącym basem i piekielna perkusja. Teksty wzorowane są na wierzeniach ludowych, naturze, podróżach i historii. Zespół będzię promował swoją debiutancką płytę która miała premierę pod koniec wakacji

 

Kategoria HIT

Koncert Circle of Bards

Twórczość Circle of Bards swoją oryginalność zawdzięcza połączeniu różnych nurtów muzycznych: rockowa ekspresja i melodyjny głos lidera mieszają się w niej z inspiracjami muzyką dawną, folkową czy celtycką. Dodatkowo magicznego charakteru nadają stylistyce grupy nawiązania do świata fantasy, skandynawskich legend i mitów, tradycji średniowiecznych minstreli, wędrownych bardów snujących opowieści o wojownikach, smokach i rycerskich przygodach, które stanowią w tekstach Circle of Bards metaforę kondycji życia współczesnego człowieka. Muzyka Circle of Bards przez krytyków jest porównywana do twórczości takich zespołów jak Clannad, Blackmore’s Night czy Blind Guardian.


comments powered by Disqus