Zapowiedzi Rebisu na maj

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 15-04-2007 09:29 ()


Dom Wydawniczy Rebis na miesiąc maj przygotował sporo tytułów, wśród których pojawia się również fantastyka.

 

 

Aleksander Litwinienko, Jurij Felsztiński - „WYSADZIĆ ROSJĘ. Kulisy intryg FSB"

 

Przełożył Maciej Szymański

ISBN 978-83-7510-072-3

Seria: Historia

 

„Książka, za którą podąża śmierć. Najgłośniejszy mord polityczny ostatnich lat.

Budzący grozę obraz Rosji - zniewolonej i skorumpowanej przez służby specjalne. To  także oskarżenie Putina i sił, które wyniosły go do władzy.

Litiwienko, któremu za głoszenie prawdy przyszło zapłacić najwyższą cenę, podaje nazwiska zabójców, kwoty, które im zapłacono i grup mafijne, jakie reprezentują. Książka dotyczy serii zamachów bombowych z 1999 roku, w których zginęło ponad 300 osób. Opisane w najmniejszych detalach zamachy, o które oskarżono Czeczeńców, spowodowały wybuch drugiej wojny czeczeńskiej, i utorowały Putinowi zwycięstwo w wyborach prezydenckich.

Aleksander Litwinienko i współautor, historyk Jurij Felsztiński, oskarżają rosyjskie służby specjalne o zorganizowanie zamachów na budynki mieszkalne w 1999 r. i obciążenie odpowiedzialnością za nie czeczeńskich bojowników.

Prawo do nakręcenia filmu na motywach powieści wykupione zostały za ponad milion dolarów."

 

Litwinienko został zamordowany, tak jak przewidywał: „Zagrozili mi, że mnie zabiją, wrzucą pod pociąg, jeśli nie przestanę".

 

 „Zabójstwo Aleksandra Litwinienki, to pierwszy w historii akt międzynarodowego terroryzmu atomowego"

Wiktor Suworow

 

„Książka, która podobno była w obiegu, ale naprawdę nie była dostępna. Teraz w końcu została wydana, a jeśli ktokolwiek myśli, że zna jej zawartość, to się myli. Wymaga naszej uwagi, ponieważ z Litwinienko twierdzi, że wie, gdzie pogrzebano ofiary, kto je zabił, kto wykopał groby i kto wydał rozkazy, które sprawiły, że demokratyczny rząd jest całkowicie kontrolowany przez FSB"

Nicholas Shakespeare, „Daily Telegraph"

 

 

 

Wiktor Suworow - „AKWARIUM"

 

Przełożył Andrzej Mietkowski

ISBN 978-83-7510-011-2

Seria: Historia

 

„Akwarium to jedna z najgłośniejszych książek Wiktora Suworowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach i doświadczeniach autora tym razem w wersji poprawionej i uzupełnionej.Zbiegły na Zachód oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU) opisuje w niej tajemnice Kremla i działalność radzieckich szpiegów."

 

 

 

Daniel Goleman - „INTELIGENCJA SPOŁECZNA. NOWA NAUKA O STOSUNKACH MIĘDZYLUDZKICH"

 

Przełożył Andrzej Jankowski

ISBN 978-83-7301-939-3

Seria: Nowe Horyzonty

 

 

„Daniel Goleman jest autorem światowego bestsellera - „Inteligencji emocjonalnej" - który zmienił nasze spojrzenie na rolę samoświadomości.

W „Inteligencji społecznej" idzie jeszcze dalej: stawia tezę, że jesteśmy zaprogramowani na związki społeczne i że związki mają zaskakująco głębokie znaczenie dla wszelkich aspektów naszego życia.

Nasze reakcje na zachowania innych oraz ich reakcje na nasze zachowania wywierają  przemożny wpływa na biologię naszego organizmu, inicjując złożone reakcje hormonalne, które regulują wszystko: od pracy serca po układ odpornościowy. A zatem dobre stosunki z innymi są jak witaminy, a złe - jak trucizna.

Jak więc żyć, by czerpać jak najwięcej „witamin"? Czy istnieje taki sposób wychowania dzieci, który zagwarantuje im szczęście? Na czym powinna się opierać trwałość małżeństwa? Jak szefowie i nauczyciele mogą wydobyć to, co najcenniejsze, od swoich pracowników i uczniów? Jak podzielone nienawiścią i przesądami grupy społeczne mogą żyć razem?

Goleman odpowiada nam na te pytania radykalnie: natura dała nam skłonność do empatii i współpracy - musimy jednak rozwijać w sobie inteligencję społeczną, aby pozytywnie  rozwiązywać problemy współistnienia z innymi."

 

Daniel Goleman jest psychologiem, konsultanem wielkich firm, popularyzatorem nauki. Doktoryzował się na Harvardzie. Przez kilkanaście lat pisał artykuły do „New York Timesa" na  temat nauk o mózgu i nauk o zachowaniu. Dom Wydawniczy REBIS spośród jego prac opublikował dotychczas Emocje destrukcyjne - dialog z udziałem Dalajlamy.

 

 

 

 

Frank Herbert - „MESJASZ DIUNY"

 

Przełożył Marek Marszał

ISBN 978-83-7301-725-2

Seria: Science fiction

 

 

„„KRONIKI DIUNY" Franka Herberta z rysunkami i obrazami Wojciecha Siudmaka w nowym tłumaczeniu Marka Marszała.

Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad'Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy - Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax - zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi.

Czczony niczym bóg, Paul Muad'Dib wpada w pułapkę, jaką zastawiła na niego prorocza moc: zna dokładnie każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i - przede wszystkim - swój straszliwy finał..."

 

„Nie ulega wątpliwości, że powieści o Diunie stanowią jedno z największych osiągnięć amerykańskiej i światowej SF i na zawsze pozostaną w historii tej literatury".

Lech Jęczmyk

 

Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniósł mu jednak epokowy cykl „Kroniki Diuny" - barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu.

Dom Wydawniczy REBIS wyda sześciotomowy cykl „Kroniki Diuny", na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapituła Diuną.

 

 

 

 

Graham Masterton - „ANIOŁOWIE CHAOSU"

 

Przełożył Piotr Kuś

ISBN 978-83-7301-852-5

Seria: Thriller

 

„Nurkując u wybrzeży Gibraltaru, Noah, trzydziestosiedmioletni kaskader, znajduje na dnie morza tajemniczy medalion z napisem PRCHAL. Pilot o tym nazwisku jako jedyny przeżył katastrofę samolotu, w której zginął generał Władysław Sikorski. To odkrycie tak go fascynuje, że postanawia je  wyjaśnić. Wróciwszy do Los Angeles, pokazuje medalion swojej byłej dziewczynie, która zajmuje się jubilerstwem, i przyjacielowi. Nie wie, że w ten sposób wydał na nich wyrok śmierci. Od tej chwili rusza lawina wydarzeń, które wciąga czytelnika bez reszty. Masterton - nieoceniony mistrz thrillera - zabiera nas w niezwykłą podróż do starożytnego Babilonu, a także odsłania przed nami kulisy wielu zbrodni politycznych, do których przez wieki dochodziło na całym świecie.

Doskonała, wciągająca lektura dla wszystkich, którzy lubią szybką akcję, twardych mężczyzn, piękne kobiety i wyrafinowany seks."

 

 

 

Peter Clement - „INKWIZYTOR"

 

Przełożył Maciej Szymański

ISBN 978-83-7301-883-9

Seria: Thriller

 

„Lato w Buffalo. W St. Paul's Hospital nagle zaczęła wzrastać liczba zgonów wśród pacjentów oddziału opieki paliatywnej. Niektórzy z chorych donoszą o przerażających doświadczeniach z pogranicza życia i śmierci, ale personel szpitala lekceważy problem. Niespodziewanie o śmierć jednej z pacjentek zostaje oskarżony Earl Garnet, szef oddziału ratownictwa. Podczas prywatnego śledztwa dociekliwy doktor nabiera przekonania, że zagrożeniem dla pacjentów jest siła znacznie bardziej złowroga niż SARS. Dochodzenie w sprawie tajemniczych zgonów oznacza, że Garnet musi solidnie wstrząsnąć także własnym światem. Podczas gdy epidemia SARS przybiera na sile, a w szpitalu szerzy się nieufność i strach, ginie szanowany lekarz i naukowiec. Prawdopodobnie morderca szykuje się już do kolejnego ataku..."

 

Peter Clement - doświadczony lekarz, były szef oddziału ratownictwa w jednym z największych szpitali nowojorskich. Napisał kilka thrillerów medycznych, które w niczym nie ustępują najlepszym powieściom Cooka, Crichtona czy Palmera. W Polsce wydano Zabójczą praktykę oraz Stan krytyczny (REBIS, 2004 r.).

 

 

 

David Weber - „CIEŃ SAGANAMI"

 

Przełożył Jarosław Kotarski

ISBN 978-83-7301-850-1

Seria: Science fiction

 

XIV tom bestsellerowego cyklu „Honor Har­ring­ton"

 

„Wojna Królestwa Manticore z Republiką Haven idzie źle. Royal Manticoran Navy kieruje absolwentów akademii na wyspie Saganami prosto do walki. Tylko załogę HMS Hexapuma, wysłanego do Gromady Talbott, czeka nuda, gdyż Gromada chce przyłączenia do Królestwa Manticore.

Do polityki Królestwa wtrąca się jednak Liga Solarna. Piraci, terroryści, najemnicy, handlarze niewolników, Biuro Bezpieczeństwa Granicznego i przekupne władze planety jednoczą siły, by zapobiec integracji."

 

 

 

Jennifer Vandever - „PROJEKT „BRONTE", POWIEŚĆ O UCZUCIACH, NAMIĘTNOŚCI I WŁAŚCIWYM PR"

 

Przekład: Wojsław Brydak

ISBN 978-83-7301-810-5

 

Sara Frost szuka listów miłosnych Charlotte Brontë, ale na jej uczelni liczą się tylko badania Claire Vigee dotyczące księżnej Diany. Gdy rzuca ją narzeczony, Sara przeżywa wstrząs. Zmuszona godzić mitologię romansu z realiami współczesnej miłości, stwierdza, że życie i twórczość Charlotte Brontë nauczyły ją wiele o zaletach bycia romantyczką o duszy pragmatyczki.

„Projekt „Brontë"" to powieść o poszukiwaniu własnej drogi w zbyt rzeczywistym świecie miłości.

 

Jennifer Vandever to scenarzystka i krytyk filmowy. Projekt „Brontë", jej debiutancką powieść, zekranizuje wytwórnia Orchard Pictures.

 

 

 

Antonia Fraser - „MIŁOŚCI LUDWIKA XIV"

 

Przełożył Norbert Radomski

ISBN 978-83-7510-002-0

Seria: Biografie i powieści biograficzne

 

„Niezwykle barwna galeria kobiet z otoczenia Ludwika XIV. Autorka wnikliwie analizuje złożone relacje Króla Słońce z dominującą matką Anną Austriaczką, żonami, kochankami, platonicznymi miłościami i powierniczkami. Ukazuje charakter tych związków - od przyjaźni, poprzez subtelną sztukę zalotów, bardziej frywolne, a nawet niebezpieczne flirty, aż po zmysłowy libertynizm. To nie tylko kronika towarzyska, ale też analiza pozycji kobiet w siedemnastowiecznej Francji. W tle wspaniała panorama dworu Ludwika - jego artystyczny splendor, zawiły ceremoniał, intrygi i skandale, kontrapunktowane niekiedy nędzą i absurdem."

 

Antonia Fraser napisała wiele cieszących się uznaniem prac historycznych, które stały się międzynarodowymi bestsellerami. Cztery wysoko ocenione książki koncentrują się na postaciach kobiet w i ich roli w dziejach: The Weaker Vessel: Woman's Lot in Seventeenth-Century England (Wolfson Award for History, 1984), Wojownicze królowe (w przygotowaniu), Sześć żon Henryka VIII i Maria Antonina. Podróż przez życie (Franco-British Society Prize).

Antonia Fraser w roku 2000 zaś otrzymała Norton Medlicott Medal przyznawany przez Towarzystwo Historyczne.

 

 

 

Dave DeWitt - „KUCHNIA LEONARDA DA VINCI"

 

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-7301-792-4

 

„Wydawałoby się, że o Leonardzie da Vinci napisano już wszystko, okazuje się jednak, że wciąż skrywa on przed światem intrygujące tajemnice.

Dave DeWitt, uznany autorytet kulinarny i autor bestsellerów, podjął się ambitnego zadania. W swej na poły kulinarnej, na poły historycznej książce szczegółowo opisuje doświadczenia kucharskie twórcy Mony Lisy, jego wkład do światowej kuchni, a także ulubione potrawy genialnego malarza, rzeźbiarza, architekta, wynalazcy i... smakosza."

 

Dave DeWitt to wydawca magazynu „Fiery-Foods&BBQ" i autor kilkudziesięciu książek poświęconych ostrym daniom i przyprawom. Mieszka w Abuquerque w Nowym Meksyku.

 

 

 

 

 

Kerry Gleeson - „ZRÓB TO OD RAZU. PROGRAM OSOBISTEJ EFEKTYWNOŚCI"

 

Przełożyła Anna Zdziemborska

ISBN 978-83-7510-006-8

Seria: Poradniki i podręczniki biznesowe

 

„Dzięki książce „Zrób to od razu. Program Osobistej Efektywności"  ludzie na całym świecie pracują sprawniej i nadają tempa swojej karierze. Teraz przyszła twoja kolej: dowiedz się, jak zorganizować sobie pracę, by zwiększyć wydajność i znaleźć więcej czasu na to, czym naprawdę chcesz się zajmować. Autor na podstawie swego wieloletniego doświadczenia radzi m.in. jak:

 • - panować nad nadmiarem informacji napływających z różnych źródeł;

 

 • - zorganizować genialnie prosty, lecz niezwykle skuteczny system przechowywania informacji i danych;

 

 • - wykorzystywać w pracy zdobycze technologii;

 

 • - realistycznie planować i wykonywać plany;

 

 • - usprawniać pracę zespołową i komunikację w firmie oraz prowadzić bardziej efektywne zebrania.

 

Program Osobistej Efektywności stanowi pomost między naszymi nawykami, nową technologią a rozwijającym się środowiskiem pracy oraz umożliwia zachowanie niezbędnej równowagi między życiem zawodowym a osobistym."

 

Kerry Gleeson jest założycielem i dyrektorem generalnym Institute for Business Technology International oraz twórcą Programu Osobistej Efektywności. Instytut, mający filie na całym świecie, przeszkolił w zakresie zarządzania informacjami setki tysięcy menedżerów i pracowników m.in. tak znaczących firm, jak General Motors, Shell, Nissan, Hewlett-Packard, i wielu innych.

 

 

 

Kevin Hogan - „NAUKA PERSWAZJI, CZYLI JAK W 8 MINUT POSTAWIĆ NA SWOIM"

 

Przełożyła Joanna Grabiak

ISBN 978-83-7301-933-1

Seria: Poradniki i podręczniki biznesowe

 

„Wywieranie wpływu na ludzi to nie tylko sztuka, ale również nauka. Prezentowana książka to Święty Graal w dziedzinie perswazji - udowodniony naukowo, poparty wynikami najnowszych badań psychologicznych system, który pozwoli ci „nie" rozmówcy zamienić w jego „tak". To nie tylko poradnik dla ludzi biznesu, polityków, nauczycieli itp. - praca ta zmieni sposób, w jaki się porozumiewasz ze współpracownikami bądź klientami, ale też rodziną i przyjaciółmi. To róg obfitości rozmaitych porad i rewolucyjnych technik, które pomogą ci otworzyć drzwi umysłu potencjalnego oponenta i zyskać jego przychylność.

„Nauka perswazji" to obowiązkowa - inteligentna i praktyczna - lektura dla każdego, kto chce osiągnąć sukces."

 

Kevin Hogan - światowej sławy ekspert w dziedzinie mowy ciała i komunikacji. Prowadzi wykłady dotyczące perswazji i wywierania wpływu na prestiżowym University of St. Thomas Management Center, często analizuje dla mediów zachowania mieszkańsców Białego Domu. Jest również doradcą biznesowym - szkoli menedżerów wielu dużych firm, m.in. Boeinga, Microsoftu. Prowadzi wywiady i treningi na całym świecie (w 2006 r. był w Polsce). Pracuje dla BBC i popularnych magazynów, takich jak Cosmopolitan, Playboy czy Maxim.

 

 

 

 

William Ury - „SIŁA POZYTYWNEGO NIE"

 

Przełożyła Agnieszka Jacewicz

ISBN 978-83-7510-021-1

Seria: Poradniki i podręczniki biznesowe

 

„W dzisiejszym świecie pełnym stresów i konieczności dokonywania nieustannych wyborów presja, by ustępować i mówić „Tak" cały czas rośnie. Efektem tego są stres, przepracowanie i zanik zasad etycznych. Sztuka mówienia „Nie" nigdy nie była tak potrzebna jak dziś.

Niewłaściwie powiedziane „Nie" ma często wielką siłę niszczącą, zraża ludzi i wywołuje ich gniew. Dlatego tak ważne jest, by mówić je w odpowiedni sposób. Sekret kryje się w Pozytywnym „Nie", prostej, sprawdzonej metodzie, której każdy może się nauczyć.

Ta niezastąpiona książka pokazuje trzy proste etapy pozytywnego „Nie", uczy, jak bronić swoich interesów, przeciwstawiać się agresji i manipulacji ze strony tych, którym odmawiamy, a przede wszystkim, jak dojść do „Tak".

Całe życie jest tańcem „Tak i „Nie". Codziennie stajemy przed koniecznością odmawiania przyjaciołom, członkom rodziny, szefom, pracownikom, kolegom z pracy, a nawet sobie. To, czy i jak mówimy „Nie" wpływa na jakość naszego życia. Możliwe, że jest to najważniejsze słowo i powinniśmy się nauczyć mówić je taktownie i skutecznie."

 

William Ury to światowej sławy specjalista w zakresie negocjacji. Jest współtwórcą Harvard's Program on Negotiation, doradcą w Białym Domu i Pentagonie, współpracuje także z największymi amerykańskimi korporacjami. Brał udział w mediacjach w czasie wojny w Czeczenii, Jugosławii i pomagał w rozwiązywaniu wielu kryzysowych sytuacji na całym świecie.

 

 

 

Sharon Lund O'Neil - „SIŁA POZYTYWNEGO NASTAWIENIA

ELEMENTARZ STOSUNKÓW MIĘDZYLUDZKICH W MIEJSCU PRACY"

 

 

Przełożyła Anna Zdziemborska

ISBN 978-83-7301-871-6

Seria:  Poradniki i podręczniki biznesowe

 

„Ani najgłębsza wiedza, ani najlepsze umiejętności praktyczne nie wystarczą w dzisiejszych czasach, aby zapewnić sobie udaną karierę zawodową i odnosić sukcesy na tym polu.

Trzeba jeszcze mieć to bardzo ważne coś: pozytywne nastawienie i umiejętności interpersonalne.

Jeśli jeszcze ich nie opanowałeś lub jeśli chcesz je doskonalić (a to kolejny klucz do sukcesu), ten poradnik z wyczuciem przeprowadzi cię przez zawiły labirynt stosunków międzyludzkich w miejscu pracy."

 

Sharon Lund O'Neil jest amerykańskim doradcą w zespołach kierowniczych i motywacyjnych. Pracuje  w organizacjach eksperckich i edukacyjnych oraz wykłada na University of Houston. Jest autorką kilku książek poświęconych zagadnieniom motywacji do pracy, umiejętności interpersonalnych i samodoskonalenia oraz laureatką prestiżowych nagród w dziedzinie nauczania. Jej Siła pozytywnego nastawienia miała już w USA 11 wydań.

 

 

 

Susan Forward - „TOKSYCZNI TEŚCIOWIE"

 

Przełożyła Monika Betley

ISBN 978-83-7510-016-7

Seria: Poradniki psychologiczne

 

„Zawierając małżeństwo, zapominamy często o tym, że nie wiążemy się tylko z jedną osobą. Wchodzimy do rodziny, która ma pewien bagaż emocjonalny i utrwalone tradycje. O kłopotach z teściami, a zwłaszcza z teściowymi, krąży mnóstwo żartów. Ale niestety zdarza się, i to wcale nierzadko, że toksyczni teściowie to naprawdę poważny problem. Autorka opisuje  różne typy toksycznych teściów, uczy, jak je rozpoznawać i jak skutecznie chronić związek przed ich zgubnymi wpływami.

„Toksyczni teściowie" to lektura niezbędna dla wszystkich, którzy obawiają się, że ich małżeństwo jest zagrożone lub wręcz się rozpada, wskutek urazy, gniewu, poczucia winy i beznadziejności spowodowanych złymi relacjami z teściami. Autorka podaje wiele skutecznych sposobów, które można zastosować, by zmienić sytuację z korzyścią dla wszystkich stron konfliktu i ocalić związek."

 

Susan Forward to wybitna amerykańska terapeutka i autorka poradników. Polskiemu czytelnikowi znana jest m.in. z Toksycznych rodziców, Szantażu emocjonalnego, Toksycznych namiętności czy wydanego przez REBIS bestsellera Dlaczego on nie kocha, a ona za nim szaleje.

 

 

 

Trish Faulkner, Vivian Lemelman - „TENIS DLA ŻÓŁTODZIOBÓW"

 

Przełożyła Monika Rozwarzewska

ISBN 978-83-7301-987-4

Seria: dla Żółtodziobów

 

 

„Wiesz z pewnością, kim są Roger Federer i siostry Williams, co to Wielki Szlem i że Wimbledon jest w Anglii. No tak, tego łatwo się nauczyć. Tymczasem ty masz prawdziwe problemy, bo gdy przychodzi do odebrania smecza i zdobywania punktów, nie możesz się oprzeć wrażeniu, że w twojej rakiecie jest więcej dziur niż naciągu...

Nie rezygnuj jeszcze z tenisa! Tenis dla żółtodziobów powie ci wszystko, co musisz wiedzieć, by uprawiać ten fascynujący sport i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji.

Znajdziesz tutaj:

 

 • - Rady, które pozwolą ci poprawić serwis, backhand i forehand.

 

 • - Wskazówki, dzięki którym zdołasz uniknąć kontuzji.

 

 • - Dziesiątki zdjęć ilustrujących wszystkie właściwe postawy i ruchy.

 

 • - Informacje na temat strategii rozgrywania meczu.

 

Dowiedz się, jak:

 

 • - Wybrać najlepszego instruktora.

 

 • - Nabyć dobry sprzęt.

 

 • - Przeprowadzić rozgrzewkę i przygotować się do gry.

 

 • - Serwować niczym zawodowiec.

 

 • - Jak i kiedy zaatakować przy siatce.

 

 • - Grać w debla.

 

 • - Zachować kondycję i czerpać przyjemność z gry."

 

Trish Faulkner, była australijska mistrzyni tenisa i dyrektor marketingu Women's Tennis Association, jest kierownikiem klubu tenisowego i fitness w Palm Beach Gardens na Florydzie. Nadal gra - od kilku lat sklasyfikowana jest na pierwszym miejscu w rankingu tenisistek powyżej 50 roku życia.

Vivian Lemelman to agentka literacka i pisarka.

 

 

 

Marek Bardadyn - „ODCHUDZANIE WEEKENDOWE „

 

ISBN 978-83-7510-042-6

Seria:  Dieta i żywienie

 

„Jeżeli odchudzanie trwa nie dłużej jak 3-4 dni przemiana materii nie ulega zwolnieniu i możesz uniknąć efektu jo-jo!

Zamiast podejmować tradycyjne, wymagające długotrwałych wyrzeczeń kuracje, po których zakończeniu ponowne tycie i tak jest nieuchronne, przeznaczaj na odchudzanie tylko niektóre weekendy, a wkrótce na stałe odzyskasz idealną wagę i sylwetkę!

Doktor Marek Bardadyn, ekspert w dziedzinie żywienia i odchudzania, twórca diety strukturalnej zaprezentowanej w bestsellerze Kody młodości (D.W. Rebis 2006), jako pierwszy wykorzystał to przełomowe odkrycie do opracowania nowej, niezwykle skutecznej metody odchudzania weekendowego.

Podczas weekendu, zamiast zwykłych posiłków, błyskawicznie zmiksujesz świeże, naturalne koktajle dzięki którym schudniesz oraz oczyścisz i odmłodzisz swój organizm.

Z odchudzania weekendowego już dziś korzystają liczni pacjenci autora tej metody - gwiazdy show-biznesu, politycy, sportowcy - i osoby, którym udało się uzyskać dostęp do planu tej  rewelacyjnej kuracji.

Odchudzanie weekendowe to nie tylko lektura, której nie można pominąć, ale przede wszystkim szansa dla każdego, kto bezskutecznie zmaga się z nadwagą lub otyłością."

 

 

 

Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Marty Becker, Carol Kline, Amy D. Shojai - "BALSAM DLA DUSZY MIŁOŚNIKA PSÓW"

 

Przełożyła Ewelina Jagła

ISBN 978-83-7301-997-3

 

 

„Ktoś powiedział, że dopiero, gdy udomowiliśmy psy, staliśmy się ludźmi. Psy nauczyły nas, czym jest bezwzględna wierność, dozgonna miłość i prawdziwa radość życia. Psy są ucieleśnieniem emocji - psi ogon, długi czy krótki, nie posiada się ze szczęścia, gdy wracamy z pracy; psie uszy, te beznadziejnie oklapnięte i te sterczące dziarsko, denerwują się straszliwie, gdy coś burzy ustalony porządek, a oczy... Oczyma spoglądają na nas wszystkie psie marzenia, nadzieje i obawy.

Psy żyją tu i teraz. Spacer z czworonogiem, wspólna zabawa, pieszczoty, a nawet wspólne oglądanie ulubionego programu w telewizji uczą nas całkowicie zanurzać się w teraźniejszości. Psy akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy. Każdy pies uważa swojego człowieka za najdoskonalszą istotę na świecie. Obyśmy nigdy nie zaprzestali dążyć do ideału, jakim jesteśmy w oczach naszego psa.

Oto zbiór z życia wziętych historyjek o psach - śmiesznych, odważnych, sprytnych, zdesperowanych, szczęśliwych i zrozpaczonych. Mamy nadzieję, że każdy prawdziwy miłośnik psów znajdzie tu coś dla siebie."

 

 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...