Toruń zapraszan na Copernicon 2015

Autor: Paulina Mikołajczyk Redaktor: Motyl

Dodane: 19-08-2015 20:33 ()


Copernicon 2015 to już szósta edycja organizowanego przez stowarzyszenie „Thorn” toruńskiego Festiwalu miłośników gier, fantastyki, literatury i popkultury. Impreza odbędzie się w dniach 18-20 września.

Głównymi budynkami wydarzenia będą uniwersyteckie Collegium Minus i Collegium Maius oraz Centrum Sztuki Współczesnej.  Dodatkowo, tak jak w zeszłym roku, program będzie odbywał się także w Młodzieżowym Domu Kultury. Wszystkie budynki na terenie których odbywać będzie się konwent umiejscowione są dookoła pięknej malowniczej toruńskiej starówki.

Wszyscy uczestnicy Coperniconu wykupujący wejściówki kilkudniowe mają zagwarantowany nocleg w jednej ze specjalnie przygotowanych sal wspólnych. Dodatkowo dla bardziej wymagających toruńska starówka oferuje szeroką gamę hoteli i hosteli.

Festiwal zapewnia setki godzin programu podanego uczestnikom w najróżniejszych formach, takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedev’u.

Organizatorzy jak co roku przygotowali kilkanaście różnorodnych bloków programowych, takich jak blok Literacki, RPG, LARP, konkursowy i wiele innych. W przygotowaniu są również tematyczne salki dla miłośników konkretnych zagadnień czy uniwersów.

Mówiąc o programie nie można zapomnieć o tegorocznej nowości:  W tym samym terminie co Copernicon w Toruniu odbędzie się również Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen Star Force. Obie imprezy ściśle współpracują zarówno jeśli chodzi o program jak i lokalizację. Star Force odbywał się będzie w Centrum Sztuki Współczesnej.

W budynku tym  uczestnicy Coperniconu znajdą, tak jak w ubiegłym roku, Fantastyczne Targi Popkultury skupiające wystawców z całej Polski oferujących uczestnikom szeroki wybór koszulek, książek, komiksów i gadżetów. W tym roku będziemy mieli zaszczyt gościć wielu znanych gości takich jak:  Zwierz Popkulturalny  i Zombie Samurai. Przygotowali oni dla nas coś specjalnego – mianowicie będziecie mieli okazje uczestniczyć w jednym z ich podcastów nadawanym na żywo – prosto z Coperniconu!

Przypominamy, iż zgłaszanie programu na Copernicon potrwa jeszcze tylko kilka dni do 25 sierpnia. Aby zostać twórcą programu wystarczy zarejestrować się na konwent, a następnie uzupełnić formularz, za pomocą którego można składać propozycje Waszych punktów programu.

Za każdy przeprowadzony punkt programu udzielana jest zniżka – w wysokości 50% wejściówki – do podziału pomiędzy twórców danego punktu programu. Uruchomiliśmy także preakredytację dla wszystkich uczestników. Po zarejestrowaniu się na stronie copernicon.pl, należy kliknąć odpowiedni przycisk. Kolejna dobra wiadomość to taka, że zakupiona w ten sposób wejściówka to zaoszczędzone 10 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konwentu oraz profilu FB, gdzie możecie śledzić poczynania organizatorów.


comments powered by Disqus