Sabat Fiction-Fest 2015 - Goście specjalni

Autor: Jakub Zemła Redaktor: Motyl

Dodane: 18-08-2015 09:12 ()


Wielkimi krokami zbliża się festiwal Sabat Fiction-Fest 2015, dlatego warto przypomnieć o naszych gościach specjalnych. Na początek dwójka nieszablonowych pisarzy. Twórczość pierwszego z nich jest głęboko zakorzeniona w wierzeniach ludowych, zaś kunszt drugiego zabierze Was w mroczne zakątki warszawskiego metra. Ciekawi? Zapraszamy we wrześniu do Kielc!

Przed Wami sylwetki tegorocznych gości Sabatowego bloku literackiego:

Stefan Darda - najlepszy rodzimy autor horrorów, nazywany "polskim Stephenem Kingiem". Zadebiutował w 2008r., bardzo ciepło przyjętą powieścią "Dom na wyrębach". Największą sławę przysporzył pisarzowi cykl powieściowy "Czarny Wygon", którego akcja toczy się w przeklętej wiosce na Roztoczu. Aura tajemniczości, pogłębiona psychika bohaterów, motywy zaczerpnięte z wierzeń ludowych oraz umiejętnie budowany nastrój grozy sprawiają, że książki Stefana Dardy cieszą się uznaniem krytyki i czytelników, czego dowodem są zdobyte nagrody "Nautilusa", "Najlepszej książka na lato 2015" w plebiscycie portalu Kostnica, "Najlepszej polskiej książki roku 2014" przyznawanej przez czasopismo "Grabarz Polski" oraz liczne nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla i Nagrody Sfinks. We wrześniu tego roku odbędzie się premiera nowej powieści Stefana Dardy zatytułowanej "Zabij mnie, tato".

Bartek Biedrzycki - publicysta, rysownik, wydawca, scenarzysta i redaktor komiksowy. Jego teksty pojawiały się na łamach m.in. "Guliwera", "Kolorowych Zeszytów", "Sztukatera" magazynu "Smash!" oraz "Nowej Fantastyki". Jest autorem scenariusza i rysunków do komiksów "Co mówiłem, durniu?" oraz "Statek Namiętności". Bartek Biedrzycki jest jednym z młodych twórców, którym zawdzięczamy renesans fantastyki postapokaliptycznej, a to za sprawą jego dwóch powieści: wydanego w 2014r. "Kompleksu 7215" oraz "Stacji: Nowy Świat", której premiera miała miejsce 19 czerwca tego roku. Wartka akcja, okraszona opisem realiów życia w warszawskim metrze po wojnie atomowej oraz wyraziści bohaterowie toczący walkę o przeżycie w brutalnym świecie dały mieszankę, obok której żaden fan postapo nie mógł przejść obojętnie.

Dobrnęliście do końca? Brawo! Musicie wiedzieć, że to jeszcze nie koniec . Za tydzień kolejna dawka informacji.


comments powered by Disqus