Bialskie Dni Fantastyki już za miesiąc!

Autor: Paweł Iwaniuk Redaktor: Motyl

Dodane: 05-08-2015 07:03 ()


Do rozpoczęcia drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki pozostał dokładnie miesiąc. W związku z tym, organizatorzy konwentu chcą zaprezentować oficjalny plakat imprezy oraz poinformować o szczegółach wydarzenia.

Tegoroczny BDF odbędzie się w dniach 5-6 września, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

 

Wracamy do przeszłości

 

Motywem przewodnim tej edycji będzie powrót do przeszłości, a dokładnie do lat 80-tych i 90-tych minionego stulecia. W programie konwentu znajdzie się wiele atrakcji, które pozwolą nam przypomnieć sobie czasy gdy kolekcjonowaliśmy obrazki z gum Turbo oraz zbieraliśmy krążki Tazo, na ekranach telewizorów królował „Hercules”, „Xena” oraz „Star Trek”, YouTube istniał w formie programu „Śmiechu warte”, a posiadanie Pegasusa było symbolem statusu społecznego.

 

 

Program Bialskich Dni Fantastyki został podzielony na 5 bloków tematycznych. Będą to 3 bloki prelekcyjno-konkursowe poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu oraz kulturze i nauce. Podczas imprezy odbędą się również 2 bloki przeznaczone dla gier wideo oraz gier planszowych. Aktualny program imprezy dostępny jest tutaj. Zgłoszenia od twórców programu przyjmowane będą do piątku 21 sierpnia.

 

Cosplay nad Krzną

 

Zgodnie z obietnicą, organizatorzy przygotowali również cosplay czyli konkurs na najlepszy strój, autorski lub nawiązujący do popularnej książki, komiksu, filmu lub gry wideo. Podobnie jak w przypadku programu, zgłoszenia od uczestników cosplayu będą przyjmowane do 21 sierpnia.

 

Wstęp i nocleg

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnictwo w Bialskich Dniach Fantastyki jest całkowicie bezpłatne. Dla uczestników spoza Białej Podlaskiej, organizatorzy przewidują również nocleg w tzw. „warunkach konwentowych” czyli na sali gimnastycznej, w śpiworach i na karimatach.

Więcej informacji na temat konwentu można znaleźć na stronie imprezy. Organizatorzy zachęcają również do polubienia ich fanpage’a i dołączenia do wydarzenia na Facebooku. Kolejne nowości już wkrótce! 


comments powered by Disqus