Morze atrakcji na Baltikonie 2015!

Autor: Baltikon Redaktor: Motyl

Dodane: 06-07-2015 09:44 ()


Największe święto fanów mangi, gier i fantastyki w północnej Polsce! Trzy gorące, lipcowe dni, dwie niesamowite noce, 1500 godzin programu. Spotkania z gośćmi, prelekcje, warsztaty, wolne granie i turnieje, pokazy i występy sceniczne. I mnóstwo cosplayerów!

Baltikon V, 24-26 lipca 2015, Sopot, Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie, Książąt Pomorskich 16/18

W programie między innymi:

Spotkania z gośćmi, m.in. Ilona ‘Kobieta Ślimak’ Myszkowska, Katarzyna`Zwierz popkulturalny’ Czajka, Jacek Inglot, Taoczin, Joanna ,Revv’ Szymańska.

Konkurs Cosplay z nagrodami od Bosch Centrum Agares, impreza muzyczna Komiksowych.pl. Walka na poduszki między fanami DC i Marvela oraz turniej taneczny dla każdego, czyli Shubi Dubi You Can Dance. Goście bloku czyli Violet Cosplay, Calypsen i Wilkołak!!!

Około 30 stoisk wystawców. Legendarne Foto Studio i Pracownia Gedeona. Blok Manga i Anime z maratonami, prelekcjami, dyskusjami i warsztatami. Goście: Katt Lett i Little Lady Punk. Panel wydawców mangowych – Kotori, JPF i Waneko.dwie sale konkursowe, jedna z M&A druga z każdym możliwym konwentowym tematem.

Występy Grupy Improwizaji Teatralnych GIT, Kabaretu pod Napięciem i Wielka Gala Do or Dia Wrestling! Mnóstwo nagród. Puby konwentowe: PadBar i RockOut!!!

Prelekcje, wystawy i warsztaty w bloku kulturalno-naukowym, sala prelekcyjno-wystawowa Star Wars, Sala Artystyczna i Stajnia dla My Little Pony. Działy komiksowy (Łukasz Kowalczuk, Spellcaster) i filmowy (prof dr hab Marek Adamiec, Dominik Stankiewicz z Filmy które ryją banię zbyt mocno), Panel dyskusyjny autorów o polskiej fantastyce: Magda Kozak, Michał Gołkowski i Andrzej Wardziak.

Gry muzyczne – sala DDR, sala Pump it Up i PopNMusic, sale UltraStar i Wakou Rockband. Sala konsolowa – turnieje, nagrody i wolne granie.

300 m² planszówek i 100 m² karcianek. Turnieje i wolne granie non stop! Prelekcje i sesje RPG i Larp. kilka dobrych godziny spędzicie tu w towarzystwie Baniaka, który dodatkowo poprowadzi dla Was sesję RPG !

Bufet, Foodtrucki, Sleeproom na terenie konwentu.

Nie masz jeszcze biletu? Kup póki tani! Wcześniejsza rejestracja znacząco skróci też Twój czas oczekiwania w kolejce, bo będziesz w szybszej akredytacji – dla zarejestrowanych:)


comments powered by Disqus