Tolk-Folk 2015 - program konwentu

Autor: Krzysztof "Draug" Mysiak Redaktor: Motyl

Dodane: 26-06-2015 21:41 ()


Organizatorzy przedstawili program tegorocznej edycji Tolk-Folku – plenerowego konwentu o tematyce Tolkienowskiej, który odbędzie się w dniach 13-19 lipca w Bielawie.

Zróżnicowanie atrakcji jest spore. Będzie czas zarówno na klasyczne punkty programu, jak konkurs cytatowy, kalambury, turniej planszówki Wsiąść do pociągu Europa, larp (o sugestywnej nazwie „Ostatnie dni Numenoru”) czy gra terenowa typu capture the flag, jak i mniej standardowe aktywności. Wśród tych drugich warto wymienić chociażby pieszą wyprawę na pobliską górę Kalenicę, udział w nagraniach do teledysków dwóch utworów zespołu DTH oraz… Disco Polo Karaoke.

Na szczególną uwagę zasługuje plan na sobotę, którą uczestnicy Tolk-Folku spędzą w miejskim parku na imprezie otwartej dla mieszkańców Bielawy. Przedostatni dzień zlotu rozpocznie się tradycyjnym pochodem w strojach przez miasto, po czym nastąpią m.in. pokazy tańca zespołu Eibleann (połączone z warsztatami), dwa koncerty – grającej na harfie Barbary Karlik i zespołu muzyki dawnej Quercus – oraz spektakl „Pojedynek Fingolfina z Morgothem”, który uczestnicy Tolk-Folku będą przygotowywali przez cały czas trwania konwentu.

Pełna rozpiska programowa jest dostępna tutaj. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na jej stronie internetowej lub facebookowym profilu.


comments powered by Disqus