Przed nami kolejna edycja konwentu FORT!

Autor: Oliwia Michalik Redaktor: Motyl

Dodane: 24-06-2015 17:56 ()


Bertrand zdmuchnął z kufla kożuch brudnej piany i pociągnął łyk, przybierając kwaśny grymas w żadnej mierze nieprzystojny kawalerowi jego zakonu.

– Cienkusz, co? – odgadł bezbłędnie siedzący po jego prawicy wysuszony na wiór kapłan. – To jedno chyba nigdy się nie zmieni. Wszystko w Reinsfeld idzie ku lepszemu. Omnia in bonum, że się tak uczenie wyrażę. A piwo dalej cienkie – duchowny załamał ręce nad drewnianym kuflem. – I dziw to nad dziwy, urodzaj bowiem wielki tego lata. Nie sposób zarzucić kłamu słowom owej plebejskiej przyśpiewki Totus floreo, wszystko rozkwita.

– Kiedyś to miasto było nasze, bretońskie – rzucił rycerz ni to do siebie, ni to do świata jako ogółu, wpatrując się w świat za oknem.

– Ale teraz wróciło do Reiklandu – wtrącił się milczący dotąd knecht w bufiastym dublecie. – I dobrze na tym wychodzi. Trzy lata mijają, jak odparliśmy szturm orków i goblinów. Od tego czasu Reinsfeld przeżywa okres dobrobytu. Wystarczy spojrzeć – wskazał łyżką korowód wozów toczących się przed karczmą. – Kupcy zjeżdżają się ze wszystkich zakątków cywilizowanego świata. A handel, mein Herr, handel jest najlepszym miernikiem spokoju i bezpieczeństwa w okolicy. Teraz bowiem w Reinsfeld w końcu zapanowało prawo i sprawiedliwość – to rzekłszy, wypiął dumnie pierś niczym sam marszałek Reiku.

Przed nami kolejna edycja konwentu FORT!

W tym roku impreza będzie trwała od 8 lipca do 12 lipca. Jak to zwykle bywa, pierwsze dwa dni obejmują część konwentową, gdzie odbędą się gry, konkursy, prelekcje oraz warsztaty. To dobry czas na integrację i wspólną zabawę. Trzy kolejne dni będą poświęcone w całości Grze Głównej. Na ten czas przenosimy się w realia Starego Świata znanego z Warhammer Fantasy Roleplay. Wydarzenia jak zwykle będą kręcić się wokół miasteczka Reinsfeld, w którym po raz pierwszy od wielu lat zapanował spokój. Niemądrzy byliby jednak ci, którzy braliby go za dobrą monetę. Spokój nigdy nie był naturalnym stanem w tych nieprzyjaznych okolicach...

Gorąco zapraszamy!!

 

Więcej informacji dotyczących konwentu FORT znajdziecie na stronie domowej oraz na Facebooku.


comments powered by Disqus