Jagacon 2015 - film promocyjny

Autor: Michał Pajek Redaktor: Motyl

Dodane: 23-06-2015 12:28 ()


Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna Jagaconu 2015 który powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Tygiel, Gminy Suchedniów, ESG Grupy Medialnej oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. Efekt tej pracy przenosi nas w XIX wieczną polską wieś i unikalny świat świętokrzyskich legend połączonych z konwencją filmów grozy!

Czym jest jednak Świętokrzyski Konwent Fantastyki Jagacon? Jest  to połączenie lokalnych legend, oraz tego co w fandomie lubimy najbardziej (prelekcji, warsztatów, konkursów, planszówek, RPG, LARP, cosplay, mangi i anime).

Łącznie około 300 h programu! Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 17-19 lipca 2015 w Suchedniowie w pobliżu prastarej Puszczy Świętokrzyskiej, co już samo w sobie tworzy wyjątkowy klimat! To już III edycja... nie może Cię na niej zabraknąć!

Ponadto Jagacon 2015 będzie się cieszył następującymi atrakcjami:- 6 blokami tematycznymi (Manga & Anime, Prelekcje, Sci-fi, Integracyjny).- Games Roomem z ponad 300 różnymi grami planszowymi do sprawdzenia.

- Bogato wyposażoną czytelnią komiksów.- Sesjami RPG/LARP (w tym roku czekają  na Was świetne przygody w klimacie grozy).

- Gośćmi specjalnymi związanymi z fantastyką.- Koncertem Night Mistress i seansem filmu niemego z muzyką na żywo.- Obecnością Legionu 501.

- Pokazem gadów egzotycznych.

- Rozlicznymi stoiskami gdzie zakupicie gadżety związane z fantastyką.- Konkursem Cosplay (z wyróżnieniem za cosplay instant oraz najlepszy strój wiedźmy i zbója).- Meczem Quidditcha według naszych zmodyfikowanych zasad.- Turniejem Warhammer 40 000 Challengerm, Warzone  Ressurrection oraz Ogniem i Mieczem.- Turniejami Magic the Gathering w tym Grand Prix Trial London i Preliminary Pro Tour Qualifier.

- Turniejami w Osadników z Catanu, Gre o Tron i Carcassonne.- Turniejami Warcrafta III oraz Hearthstone.Start konwentu: 17 lipca o godzinie 16:00 (piątek)Zakończenie: 19 lipca o godzinie 14:00 (niedziela)Miejsce: Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie (ul. sportowa 3)Akredytacja 3-dniowa wynosić będzie jedyne 20 zł - są w to wliczone koszta noclegu (w salach lub rozbicie własnego namiotu w przestrzeni do tego wyznaczonej).

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Tygiel, Suchedniowska Korporacja Samorządowa oraz Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie.

Więcej informacji znajdziecie na:  jagacon.pl


comments powered by Disqus