Tolk-Folk 2015: Święto Bram Lata

Autor: Krzysztof "Draug" Mysiak Redaktor: Motyl

Dodane: 19-05-2015 20:06 ()


Stowarzyszenie Tolkienowskie „WIEŻA” zaprasza na XVII edycję Tolk-Folku – organizowanego w Bielawie plenerowego zlotu o tematyce tolkienowskiej, który odbędzie się w dniach 13-19 lipca 2015 roku.

Tolk-Folk organizowany jest rokrocznie od 1991 roku. Powszechnie uważa się go za konwent terenowy, lecz jego przebieg znacząco odbiega od standardowego wydarzenia tego typu. Głównym celem Tolk-Folku jest wspólna zabawa (w konkursach, larpach, grach terenowych i warsztatach, przy wieczornych ogniskach etc.) i odpoczynek wśród malowniczego krajobrazu Gór Sowich, jak również popularyzacja twórczości J. R. R. Tolkiena spod znaku Władcy Pierścieni. Dlatego podczas zlotów organizowane są w parku w Bielawie koncerty, happeningi i inscenizacje wydarzeń, które miały miejsce w Śródziemiu, dla szerokiej publiczności.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji zlotu jest Święto Bram Lata. Wprawdzie w tym roku wypada rok „niebitewny” – czyli na Tolk-Folku zabraknie dużej inscenizacji – ale impreza otwarta w parku w Bielawie i tak powinna być całkiem huczna dzięki koncertom i spektaklom. Więcej szczegółów na ten temat zostanie podane wkrótce.

Do końca maja każdy zainteresowany może wzbogacić program zlotu, zgłaszając swoje propozycje. Polowanie na smoki, konkurs wiedzy o rozmiarach stóp hobbitów, warsztaty odlewania mithrilu – organizatorzy spojrzą przychylnym okiem na wszelkie propozycje, nawet najbardziej szalone (pod warunkiem, że nie będą zbyt dalekie tematycznie od „tolkienistyki”). Warto rozważyć ofertę, bo każdy poprowadzony punkt programu to 50-procentowa zniżka na akredytację. Zgłaszać można propozycje nie tylko na główną część Tolk-Folku, ale również na wspomnianą imprezę otwartą (np. warsztaty/zabawy/gry dla dzieci).

Więcej informacji na temat Tolk-Folku znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy oraz na jej profilu na Facebooku.


comments powered by Disqus