Fantastyczna niedziela w Poznaniu

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 26-04-2015 23:44 ()


Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu trwa już trzeci dzień. Wczoraj odbył się finał Maskarady – Wielkiego Konkursu Strojów – oraz Gala Pyrkonu. Podczas gali zostały przyznane, już po raz drugi, Identyfikatory Pyrkonu, czyli statuetki dla osób najbardziej zasłużonych dla fantastyki w ubiegłym roku. W kategorii Literatura i Komiks zwyciężył Tomasz Kołodziejczak, najlepszym twórcą w kategorii Gry został Ignacy Trzewiczek, natomiast tytuł Promotora Fantastyki otrzymał Michał Stachyra. Pierwsze miejsce w Maskaradzie zajął Michał Gwiazda, który stworzył strój Garrusa z gry Mass Effect.

W sobotę wieczorem uczestnicy mieli również okazję posłuchać koncertu harfiarki Barbary Karlik, a później wziąć udział w imprezie integracyjnej, odbywającej się w jednej z hal MTP. Przez cały czas trwały też punkty programu, prelekcje i sesje RPG.

  

Niedziela to już ostatni dzień Pyrkonu, ale program wciąż jest napięty. Już o godzinie dziewiątej organizatorzy przeprowadzili fantastyczną poranną rozgrzewkę. Z samego ranka autografy rozdawali Ted Chiang, Dmitry Glukhovski, Andrzej Pilipiuk oraz Jasper Fforde, odbyło się także spotkanie z Mają Lidią Kossakowską czy Iloną Myszkowską.

 


comments powered by Disqus