Poznań znów jest fantastyczny!

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 26-04-2015 08:19 ()


Drugiego dnia Festiwal Fantastyki Pyrkon odwiedziło już w sumie ponad 25 tysięcy osób. Dziesięć hal Międzynarodowych Targów Poznańskich po brzegi wypełnionych jest fanami planszówek, gier komputerowych, komiksów, książek, superbohaterów i wszelkich fantastycznych inicjatyw.

Już dziś wieczorem odbędzie się jedna z największych, najbardziej widowiskowych atrakcji – Maskarada – Wielki Konkurs Strojów, w którym udział weźmie kilkudziesięciu cosplayerów – naśladowców słynnych postaci lub twórców przebrań własnego pomysłu. Nagrodą dla najlepszego stroju będzie 5 tysięcy złotych sponsorowane przez SciFi. Ten sam sponsor dla twórców najlepszych przebrań przygotował specjalną kamerę 360º, w której mogą oni zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie.

Na terenie Bloku Gier Elektronicznych przez cały czas odbywają się turnieje League of Legends, Doty oraz innych gier. Games Room nieprzerwanie wypełniony jest grającymi w planszówki rodzinami czy grupami przyjaciół.Wielu uczestników korzysta również z przygotowanej przez Merlina strefy chillout, gdzie można odpocząć na wygodnej pufie oraz poczytać książkę –w formie tradycyjnej lub elektronicznej.

Dużym zainteresowaniem cieszą się panele z zagranicznymi pisarzami, takimi jak Dmitry Glukhovski, Joe Haldeman czy Ted Chiang. Uczestnicy nie zapominają jednak również o  polskich autorach – spotkania z Mają Lidią Kossakowską czy Jarosławem Grzędowiczem także zbierają pełne sale słuchaczy.

 

Pyrkon odbywa się w Poznaniu po raz piętnasty. Jego organizatorem jest Klub Fantastyki Druga Era. Festiwal rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli.


comments powered by Disqus