Pyrkon 2015: jest już dostępna zapowiedź programu!

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 11-03-2015 08:18 ()


 

Na stronie internetowej Pyrkonu pojawiła się już zapowiedź programu festiwalu. W tym roku do Poznania zjedzie się wielu gości zagranicznych. Gośćmi bloku literackiego będą między innymi Ted Chiang (Piekło to nieobecność Boga), Joe Haldeman (Wieczna wojna) czy Kevin Hearne (Kroniki Żelaznego Druida). Inne znane nazwiska to John Kovalic (pisarz i rysownik, ilustrator Munchkina), Martin Gooch (reżyser, Search for Simon), Chris Achilleos (ilustrator, malarz i grafik koncepcyjny) oraz Dmitry Glukhovsky (Metro 2033). Fani Bloku Gier Elektronicznych będą mogli spotkać się między innymi z Grzegorzem Mazurem (This War of Mine) oraz Aleksandrą Torą (słynną polską cosplayarką). Wśród zaproszonych znajdują się również coroczni bywalcy Pyrkonu: Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz. Pełna lista nazwisk dostępna jest tutaj.

 

 

Organizatorzy festiwalu postanowili również wzbogacić tegoroczny program prelekcji i zaprosili wiele znanych osobistości, które swoją pracą, czy to naukową, czy też zawodową lub hobbystyczną, propagują fantastykę i popkulturę w szerokim gronie odbiorców. Wśród nich znajdują się między innymi wykładowcy z zaprzyjaźnionych uczelni, twórcy gier oraz publicyści. Współpracę z Pyrkonem podjęły również liczne firmy, między innymi Cenega, Techland, Gamedot (branża gier komputerowych) czy BuddaPlay (aranżacja wnętrz pod rozrywkę). Więcej informacji pojawi się już wkrótce.

 

 

O czym warto pamiętać?

 

  • Festiwal Fantastyki Pyrkon jest obecnie największą tego typu imprezą w Polsce i jedną z większych w Europie. Odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 24-26 kwietnia.
  • Zapowiedź programu można znaleźć tutaj.

 


comments powered by Disqus