"Bajki dla dzieci gangsterów"

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 31-03-2007 12:19 ()


Nakładem wydawnictwa Nowy Świat ukazała się książka "Bajki dla dzieci gangsterów" autorstwa  Rafała Pasztelańskiego oraz Marcina Przewoźniaka.

 

Tytuł: "Bajki dla dzieci gangsterów"

Autor: Rafał Pasztelański, Marcin Przewoźniak

Wydawca: Nowy Świat

data wydania: 03.2007

wydanie: Iliczba stron: 128

kategoria: literatura faktu

format: 150 x 210mm

okładka: miękka

cena: 19zł

 

 

Opis wydawcy:

Bajki, które rodzice opowiadają swoim dzieciom, związane są często z ich zawodami. Ale jak, w przystępny sposób, o swojej profesji opowiada synkowi tata... gangster? Zamiast o mafiosach mówi, zatem o... Rycerzach z walecznych księstw Pruszkowa i Wołomina, pomiędzy którymi leży wielkie niczyje miasto. Rycerze z Pruszkowa mają problem: nie dość, że muszą walczyć z zastępami rycerza Dziada z Ząbek, to jeszcze ich zastrzeżoną mafijną nazwę próbują przejąć piraci. Rycerz Dziad też ma zgryz: wciąż znajduje w domu magiczne pudełka, które potrafią zmienić jego merc-karocę w pięćset drobnych kawałków. A straż księcia pana nie może się doczekać, aż wszystkich rycerzy wyłapie, by ich potem wypuścić za sowitą łapówkę. Kto lubi klimaty "Rodziny Soprano" skrzyżowanej z "Miasteczkiem South Park" winien śmiało sięgnąć po "Bajki dla dzieci gangsterów". Ale uwaga: tych opowieści nie można między bajki włożyć - wszystkie są oparte na faktach.

 

Słowo o autorach:

Rafał Pasztelański obecnie jest  dziennikarzem tygodnika "Wprost", wcześniej pracował w  "Życiu Warszawy". Przez wiele lat studiował i analizował świat polskiej mafii. Zna go jak nikt inny.

Marcin Przewoźniak również pracował w życiu Warszawy, obecnie zajmuje się działem warszawskim w "Dzienniku". Nazywany "miłośnikiem Pragi", pasjonuje się historią miasta. Ponadto bajkopisarz i autor książek dla dzieci.

Źródło: nowy-swiat.pl.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...