"Tajemnica Orułganu" w Solarisie

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 30-03-2007 09:44 ()


2 kwietnia w księgarniach pojawi się książka Kira Bułyczowa "Tajemnica Orułganu".

"Tajemnica Orułganu" to kolejny tom Dzieł Wybranych autora - najpopularniejszego w Polsce rosyjskiego pisarza fantastyki. Dotychczas w tej serii ukazały się: "Przełęcz. Osada", "Miasto na Górze", "Nowi guslarczycy", "Pieriestrojka w Wielkim Guslarze", "Agent FK. Światynia czarownic", "Carskie źródło". W planach są kolejne cztery, nieznane powieści Bułyczowa.

"Tajemnica Orułganu" ma 244 strony i kosztuje 29,99 zł.

 

Wydawca pisze o książce tak:

 

"Jedna z ostatnich powieści Kira Bułyczowa, nieznana dotąd polskiemu czytelnikowi.

Podejmując próbę wyjaśnienia zagadki meteorytu tunguzkiego, pisarz zadaje pytanie o kondycję moralną człowieka. Meteoryt, jaki spadł w 1913 roku na góry Orułgan na Syberii spotkał się z wielkim zainteresowaniem współczesnych naukowców. Niestety, dotarcie do niego to prawdziwie niebezpieczna ekspedycja, narażona na kłopoty transportowe, dzikie zwierzęta, zimno i bezdroża syberyjskiej tajgi. Profesor Muller podejmuje się tego zadania. Wraz z nim w wyprawie uczestniczą córka angielskiego kapitana, którego statek zaginął na polarnych morzach, brytyjski dziennikarz z podejrzanym służącym i cała galerii postaci z dalekiej Północy. Czy meteoryt okaże się tym, czego szukają?

Typowy dla Bułyczowa lekki styl i narracja, ironiczne spojrzenie na rzeczywistość, trzymająca w napięciu fabuła - to wszystko od lat przyciąga czytelników do książek tego autora."

 

 

 

Źródło: Agencka Solaris


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...