Uziemieni

Autor: Sakura Redaktor: Sakura

Dodane: 27-07-2006 16:29 ()


Wyzwanie: BG eskortują bardzo starego dyplomatę do domu. Zatrzymują się w małej wiosce na noc. Następnego dnia rankiem okazuje się, że dyplomata poważnie zachorował i nie może kontynuować podróży. BG muszą poczekać na wizytę kapłana, która wypada za kilka dni.

Koncentracja: Do wioski przyjeżdża kilku bandytów, którzy zostali wysłani przez herszta do odebrania cotygodniowego haraczu. Bandyci pojawią się z hukiem, chcąc zastraszyć wszystkich i zaczną wywoływać zarządcę. Staruszek nie będzie nawet próbował się im przeciwstawić i, nie szukając u nikogo pomocy, zechce oddać bandytom, czego będą chcieli.  

Uderzenie: Zarządca uważa, że walka się nie opłaca i dlatego wrogi będzie jakimkolwiek pomysłom przeciwstawienia się bandzie. Będzie spełniał życzenia oprychów, mimo głodu panującego w wiosce. Bandyci odbiorą haracz, jeżeli nikt im nie przeszkodzi, a jeśli ktoś spróbuje to szybko się zniechęcą walką i uciekną. Powrócą następnego dnia razem z hersztem żeby zemścić się na wiosce i tych, którzy mieli czelności im się przeciwstawić.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...