"WYBÓR CELÓW" Johna Birminghama już w sprzedaży

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 28-03-2007 18:34 ()


 

W dniu dzisiejszym, nakładem wydawnictwa Rebis, ukazała się książka Johna Birminghama "Wybór celów". To drugi tom "Osi czasu" - alternatywnej historii II wojny światowej.

 

Jak pisze wydawca:

 

"To całkiem nowa wojna... i zwycięzcy też mogą być całkiem inni.

 

Rok 1942. Mocarstwa rzucają się do budowy broni jutra. Większość okrętów z przyszłości trafiła do aliantów, ale fragmenty bezcennej technologii i kilkoro zdrajców umożliwiają państwom Osi walkę o panowanie nad światem. Admirał Yamamoto szykuje inwazję na Hawaje, zabójcy czyhają na Churchilla, Wehrmacht zbiera siły nad kanałem La Manche, a Stalin czeka na swoją szansę. Czarne charaktery też już wiedzą, gdzie popełniły błędy...

Admirał Kolhammer zarządza w Kalifornii kolonią z XXI wieku. Ale oprócz militarnej rewolucji przybysze zmieniają też społeczeństwo. Ich książki i filmy trafiają do sprzedaży, Ronald Reagan promuje swój obraz z 1951 roku, a Marylin i Elvisa szukają agenci podpisujący kontrakty z przyszłymi gwiazdami show-biznesu."

 

Drugi tom trylogii SF „Oś Czasu” - połączenia brutalnej militarnej akcji z bogatym społeczno-psychologicznym tłem starcia kultur. Tom pierwszy - Wybór broni - ukazał się w 2006 roku.

 

 

„Ponowne piorunujące uderzenie, gdy John Birmingham odpala drugą salwę w swym alternatywnym świecie. Zachwyci nią wszystkich czytelników swego rewelacyjnego debiutu SF Wybór broni”.

 

                                               Scifidimensions.com

 

 

 

Źródło: Dom Wydawniczy REBIS 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...