Cykl wystaw OBLICZA KOMIKSU

Autor: Mediateka Redaktor: Raven

Dodane: 06-11-2014 15:37 ()


Od 12 listopada do 23 grudnia br. w Mediatece odbędzie się cykl wystaw OBLICZA KOMIKSU. Prace uznanych na świecie artystów prezentowane w trakcie trwania cyklu przełamują schematy postrzegania graficznej strony komiksu. Wystawy będą przedstawiały ok. 50 plansz z ilustracjami i okładkami pochodzącymi z publikowanych w Polsce książek obrazkowych.

Artyści biorący udział w projekcie:

 

od 12 listopada do 25 listopada:

TIM SALE – amerykański rysownik komiksu, który wraz z Jephem Loebem stworzył jedne z najciekawszych historii o Batmanie – "Długie Halloween", "Mroczne Zwycięstwo", "Catwoman: Rzymskie wakacje". W Polsce ukazały się one nakładem wydawnictwa Mucha Comics.

 

od 26 listopada do 9 grudnia:

SHAUN TAN – australijski rysownik, ilustrator, laureat Oscara za film krótkometrażowy "Zagubiona rzecz" zrealizowany na podstawie jego własnej ilustrowanej książki. Artysta słynie z surrealistycznych, przywodzących na myśl marzenia senne, ilustracji do książek o tematyce społecznej, politycznej i historycznej. Jego książki „Przybysz” „Opowieści z najdalszych przedmieść”, „Regulamin na lato”, „Zgubione, znalezione” ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu.

 

od 10 grudnia do 23 grudnia:

JAMES JEAN – amerykański malarz, pochodzący z Tajwanu, twórca wielu okładek do komiksów wydawnictwa DCComics, laureat licznych nagród, w tym 7 statuetek Eisnera. Jego okładki ilustrują serię "Baśnie", która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont.

 

Organizatorem cyklu jest Andrzej Jarczewski i fundacja ALIAS, gospodarzem i współorganizatorem: Mediateka Wrocław.


comments powered by Disqus