Zamczysko 2014 – dwudniowy zlot fanów horroru i grozy we Wrocławiu

Autor: Damian Sowa Redaktor: Motyl

Dodane: 15-10-2014 15:13 ()


Serdecznie zapraszamy na festiwal strachu odbywający się 29-30 listopada w Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu. Koszt wstępu to jedyne 15 zł.

Na miejscu będzie można się zapoznać miedzy innymi z filmami na temat zombie,  oraz motywami rodziny w filmach gore, pokazami alternatywnego kina grozy, wystawy: fotograficzną - cmentarzy wrocławskich oraz komiksową – jednego z ciekawszych współczesnych ilustratorów młodego pokolenia: Sebastiana Skrobola. Podczas imprezy nie zabraknie również prelekcji z zakresu literatury oraz szeroko pojętych inspiracji dla tego gatunku, takich jak: paranauka, czy zjawiska nadprzyrodzone.

Goście którzy odwiedzą tegoroczną edycję:

Mikołaj Kołyszko - religioznawca, dziennikarz obywatelski, pisarz. Uzyskał tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.

Simon Zack - pisarz i prelegent, finalista Littera Scripta 2012 i Horyzontów Wyobraźni 2013

Kazimierz Kyrcz Jr - pisarz. Publikował we wszystkich liczących się  krajowych pismach fantastycznych, a także w „Przekroju”, „Alfred Hitchcock Poleca” i „Dobrym Humorze”. W 2009 roku na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał anglojęzyczny film krótkometrażowy „Head to Love” wyreżyserowany przez amerykańskiego reżysera Vana Kassabiana.

Beniamin Tytus Muszyński - polski pisarz znany przede wszystkim ze swoich utworów interaktywnych (gier książkowych), uznawany jest też za innowacyjnego i najpłodniejszego polskiego twórcę w ramach gatunku. Ponadto jest współzałożycielem i zastępcą redaktora naczelnego internetowego magazynu „Masz Wybór”.

Maciej Lewandowski - Z wykształcenia mediewista, a praktycznie człowiek wielu zawodów. Debiutował literacko w 2008 roku. Zdobywca Nagrody Nautilusa za opowiadanie roku 2012. Przedstawiciele magazynu Coś na progu -  jedynego w Polsce magazynu zajmującego się fenomenem weird fiction, pulpą & kryminałem.

Sebastian Skrobol - wrocławski rysownik, storyboardzista, grafik, kolorysta. Wielokrotnie wyróżniany na konkursach za krótkie formy komiksowe np. za „Każdy ma swoją wolność” „Szóstego dnia” „Fajerwerki” czy „Oby się nie powtórzył”. Pracuje tworząc gry na urządzenia mobilne. Zdobywca stypendium Gildii. Artysta świeżo po premierze pierwszego albumu „Quiet little melody“. Strona artysty: skrobol.com

Więcej informacji na stronie: Zamczyska


comments powered by Disqus