Konwent Mantikora 9 i ¾ - wstępny program i szczegóły

Autor: Zielony Smok Redaktor: Motyl

Dodane: 27-09-2014 11:41 ()


Konwent fantastyki Mantikora bez wątpienia jest małą imprezą. Jednak to właśnie te mają swój niepowtarzalny klimat. Jak każde, nawet najlepsze, przedsięwzięcie Mantikora cieszy się wzlotami i upadkami. W tym roku bawimy się przez dwa dni, ale za rok klub fantastyki Zielony Smok przygotuje dla nas nie lada (wielodniową) niespodziankę!

 

Miejsce i czas

Lubartowski Ośrodek Kultury, ul. Lubelska 68, 21-100 Lubartów 25 – 26 października 2014 r.

 

 

Konwencja

W tym roku, jak wiecie, bawimy się w konwencji ogólno-magicznej, tzn. Lubartowski Ośrodek Kultury przemieni się w szkołę czarownic i magów, a uczestnicy imprezy staną się adeptami tejże szkoły. Zmieni się nie tylko nastrój, ale także przed konwentowiczami staną wyzwania do pokonania. Zostaną oni podzieleni na domy (wg schematu Potterowskiego, zadecyduje o tym tiara): Lisendor, Karpenpuff i Mantiryn. Jednym z wyzwań, z jakimi będą musieli zmierzyć się uczniowie, to „Lot na miotle przez przeszkody”.                

Konwencja zobowiązuje! Każdy, kto nałoży strój wiedźmy lub maga, może wystartować w konkursie na najlepsze przebranie. Do wygrania nietypowe nagrody!

 

Koncert i konkursy muzyczne

 

Fani muzyki również znajdą coś dla siebie. Mantikora będzie świetną okazją do obejrzenia koncertu 7 zespołów (startujących w lubartowskim przeglądzie Rock Alert Festival). Wbrew prognozom koncert odbędzie się przed budynkiem Lubartowskiego Ośrodka Kultury – początek o godz. 16:00, w sobotę 25 października.                

Po koncertach – konkursy. W programie widnieją aż dwie propozycje muzycznych zmagań: „Konkurs Muzyczny” i „Konkurs muzyki filmowej”. Szczegółowe godziny zostaną podane w ostatecznym programie na początku października.

 

Gry planszowe

 

Klub „Zielony Smok” posiada własny Games Room oraz wyposażoną szafę. Na konwentowiczów czekać będzie wiele turniejów gier planszowych, a także nocje partie np. Avalona.

 

Gdzie zjeść?

Green Room – ostoja dla konwentowiczów, miejsce ciepłe i ciche, w którym wrzątek zawsze jest idealnie gorący, a herbata  smaczna! Tutaj można w spokoju zjeść i porozmawiać z dawno niewidzianymi (lub nowopoznanymi) znajomymi.                

Gorące dania serwuje bar konwentowy Dino’s Pizzera (przy ul . 50A – dwie minuty piechotą od Lubartowskiego Ośrodka Kultury), który specjalnie dla konwentowiczów przygotował 20-procentowe rabaty na wszystko! Łapcie więc za menu, bo tutaj serwują najlepszą pizzę w mieście!

 

Blok dziecięcy

Tymczasem organizatorzy oferują coś ciekawego wszystkim rodzicom. Tylko w tym roku, dzieci do lat 9 i ¾ mogą wejść na konwent całkowicie za darmo! Na miejscu na dzieci czekać będzie grupa zaprzyjaźnionych z klubem animatorów kultury, którzy są w trakcie szykowania atrakcji w tematycznym bloku dla dzieci. Blok ten trwać będzie od 10:00 do 14:00 w sobotę 25 października. W tym czasie organizatorzy zapraszają rodziców na turnieje gier planszowych, pokazy oraz na stoiska wystawców.

 

Sleep Room

W tym roku nie śpimy! Dotychczasowy Sleep Room zamieni się w salę filmową, gdzie pod kocykiem lub w śpiworze obejrzymy filmy poświęcone magii. Weźcie ze sobą ciepłe przykrycie, wygodny materac i misia! Przyda się też termos z ulubioną kawą oraz przekąski (w nocy Green Room zostanie zamknięty).

 

Potwierdzone punkty programu

 

Tabela godzinowa programu opublikowana zostanie 6-go października. Poniżej przedstawiamy wykaz potwierdzonych punktów programu: - Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze - Konkurs Muzyczny - Konkurs Muzyki Filmowej - Karteczki - III Drużynowe Mistrzostwa Miłośników Fantastyki – turniej szachowy - Prelekcja pt.”Podstawy jęz. Japońskiego” - Pokaz Umbra Turris - Prelekcja pt. „Magia w Popkulturze” - i wiele innych.

 

Inne informacje

 

Wszelkie informacje i szczegóły dot. konwentu znaleźć można na stronie Mantikora.kfzs.pl . Wkrótce opublikujemy plakat konwentu oraz regulamin imprezy.

ZAPRASZAMY!

 


comments powered by Disqus