Poznańskie Dni Fantastyki 2014

Autor: Wirginia Jankowska Redaktor: Motyl

Dodane: 17-09-2014 06:51 ()


Lubisz fantastykę? Chcesz pokazać dzieciom, o co w tym wszystkim chodzi? A może chcesz po prostu kreatywnie spędzić wolny weekend? W dniach 4-5 października w CK Zamek odbędzie się 3. edycja Poznańskich Dni Fantastyki.

Impreza skierowana jest przede wszystkim dla poznaniaków - studentów, rodzin z dziećmi oraz po prostu osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej. Celem jest zachęcenie poznaniaków do spotkania z fantastyką i promowanie jej nurtów, zarówno tych ogólnoświatowych, jak i czysto polskich. Ideą jest również rozwijanie kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych, która tak ważna jest w życiu codziennym i zawodowym.

Program wydarzenia jest niezwykle bogaty. Planowanych jest 10 pasm tematycznych, które z pewnością powinny zainteresować każdego: LARP – fabularny teatr improwizowany, RPG, gry planszowe oraz bitewne, literatura, nauka popularna, multimedia, komiks, manga i anime – wywodzące się z krajów Dalekiego Wschodu. Oprócz tego dla małych fantastów przygotowany jest blok dziecięcy, natomiast każda „zaawansowana” w temacie osoba będzie świetnie bawić się w sali konkursowej. Miłośników X muzy z pewnością zachwyci impreza towarzysząca PDF-om, czyli maraton filmowy.

Wydarzenie odwiedzi także wielu znanych polskich pisarzy i twórców fantastyki. Wśród nich można znaleźć m.in. Anetę Jadowską, Marcina Mortkę, Pawła Zycha, Jerzego Rzymowskiego czy Łukasza Henela. Będzie można nie tylko uczestniczyć w spotkaniach z nimi, ale i wziąć udział w przygotowanych przez nich atrakcjach.

Poznańskie Dni Fantastyki to trzecia edycja imprezy odbywającej się od 2012 roku. Po raz drugi już gościć ją będzie Centrum Kultury „Zamek”, udostępniając na rzecz wydarzenia swoje historyczne, niezwykle klimatyczne sale. Wcześniejsze edycje przyciągnęły ok. 800-1000 osób; w tym roku organizatorzy oczekują pobicia zeszłorocznego rekordu. Warto wspomnieć, że patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania.

PDF-y to projekt oddolny Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Druga Era”. Klub odpowiedzialny jest m.in. za stworzenie i coroczne organizowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Pyrkon, odbywającego się na MTP największego w Polsce i tej części Europy festiwalu o takiej tematyce. W tym roku koordynatorem Poznańskich Dni Fantastyki została Barbara Michalewska, szef klubowej sekcji literackiej, organizator bloku literackiego Pyrkonu.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Wszyscy organizatorzy są wolontariuszami i nie czerpią korzyści finansowych z udziału w przedsięwzięciu.

Zapraszamy na stronę wydarzenia.


comments powered by Disqus