Nadchodzi kolejna edycja festiwalu Porytkon

Autor: Bartłomiej Plewnia Redaktor: Motyl

Dodane: 15-09-2014 08:00 ()


Po kilkuletniej przerwie i długim oczekiwaniu, kolejna – piąta już – edycja popularnego konwentu fantasy, Porytkonu, powraca. Odbędzie się ona, tak jak wszystkie poprzednie, w Sosnowcu, tym razem w dniach 24 – 26 października tego roku.

Porytkon organizowany jest z myślą o osobach, które – tak, jak i twórcy tego konwentu – nazwać można zapaleńcami szeroko pojmowanej fantastyki, czyli gier, filmów, czy literatury fantasyczej. Program imprezy podzielony będzie na bloki tematyczne: fantastyczny, RPG (Role Playing Game), postapokaliptyczny, literacki, mangi i anime oraz komiksowy. Każda z tych sekcji oferować będzie uczestnikom masę prelekcji, paneli dyskusyjnych, a także konkursów z nagrodami. Każdy z gości ma szansę stworzyć swój własny punkt programu, który zgłosić można organizatorom poprzez specjalny formularz, widniejący na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

Wśród gości, którzy potwierdzili swoje uczestnictwo w festiwalu Porytkon, jest Paweł Ciećwierz – pisarz, autor takich publikacji, jak Nekrofikcje i Środkowy Palec Opatrzności. Swój udział potwierdził również Jacek Komuda, który w swoim dorobku pochwalić się może m.in. powieścią o tytule Diabeł Łańcucki, czy zbiorem opowiadań, Czarna Szabla.


comments powered by Disqus