Atrakcje i program Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki oraz Gier „Sabat Fiction-Fest 2014”

Autor: Jakub Zemła Redaktor: Motyl

Dodane: 04-08-2014 13:54 ()


Już od najbliższego Piątku wszyscy miłośnicy fantastyki i wszelakich gier będą mogli na terenie Targów Kielce wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Fantastyki oraz Gier „Sabat Fiction-Fest 2014”.

 

W programie przewidziano:

§  Spotkanie z legendą polskiej sceny RPG, autorem „Kryształów Czasu” Panem Arturem Szyndlerem. Pan Artur Szyndler wydaje książkę, o której po raz pierwszy opowie na Sabacie! Będzie to niepowtarzalna okazja, aby od samego autora usłyszeć szczegóły dotyczące jego najnowszego dzieła. Kryształy Czasu to najstarszy polski system RPG, od 1993 roku system był wydawany na łamach czasopisma Magia i Miecz, a wersja książkowa ukazała się w 1998 roku.

§  Turniej Hearthstone: Heroes of Warcraft. Turniej indywidualny rozpocznie się w sobotę rano i potrwa do niedzieli. Najlepszy gracz zgarnie monitor Acer oraz puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dla pozostałych zawodników przewidzieliśmy nagrody w postaci Słuchawek i mousepadów Steelseries oraz paczek kart Hearthstone.

§  Dla muzycznych geeków przygotowaliśmy solidną porcję mocnego gitarowego brzmienia. Uczestnicy festiwalu, każdego dnia będą mogli posłuchać na żywo koncertów takich zespołów jak: Sound Rush, Atom oraz No Sense.

§  Miłośnicy gier terenowych będą mogli wziąć udział w zabawie o wdzięcznej nazwie Assassin Street, przygotowanej przez nasz zespół do zadań specjalnych – grupę 3Kości. Gwarantujemy dobrą zabawę i moc wrażeń dla wszystkich uczestników.

§  Jedną z atrakcji będzie blok komiksowy, podczas którego kieleccy rysownicy – Paweł Chmielewski, Jerzy Ozga, Tomasz Łukaszczyk oraz Robert Kolasa  poprowadzą prelekcje oraz warsztaty dot. grafiki, rysunku oraz tworzenia autorskich komiksów.

§  W galerii komiksu będzie można obejrzeć prapremierowe wydanie trzeciego tomu komiksu „Yorgi” Jerzego Ozgi i Dariusza Rzontkowskiego oraz wystawę "Sex, aliens & alcohol" autorstwa Roberta Kolasy czy kadry z komiksu "Kot w butach" autorstwa Tomasza Łukaszczyka oraz Pawła Chmielewskiego.

 

 

To nie wszystko! Mamy dla Was również m.in.:

§  Turniej gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle zgłoszony do ligi WFB.

§  Finał Turnieju Leauge of legends.

§  Turnieje Magic the Gathering.

§  Gamesroom z ponad 300 grami planszowymi , dostępny dla wszystkich uczestników festiwalu. W Gamesroom’ie znajdują się gry od Rebela, Galakty oraz 3 Kości.

§  Eliminacje do mistrzostw Polski w Carcassonnne! Nagrody turniejowe w tę epicką grę zapewni wydawnictwo Bard.

§  Turniej w słynną grę Jungle Speed 18+. Z pewnością nie będzie patyczkowania się, a prawdziwa walka o totem!

§  Sesje RPG prowadzone przez Orient Express w systemach: Cthulhutech, Fiasco, Warhammer 40000 oraz Dungeon World.

§  Paintball – free to play. Na festiwalu uczestnicy będą mogli skorzystać z największego w historii Polski pola do gry w paintball’a rozstawionego na hali o powierzchni 2000m2.

§  Łowcy nagród – we need this scum. Przyjdź i poznaj sylwetki najsławniejszych wolnych strzelców galaktyki, od numeru jeden: Boba Fett, przez inne sławy jak Durge czy Bossk, kończąc na pechowcu Greedo.

§  LARP „Klątwa czarownicy”. W pewnym miasteczku Inkwizycja spaliła czarownicę. Przed śmiercią rzuciła klątwę, trzy osoby zostały przeklęte i obdarzone mocą. Rozpoczyna się walka z czasem o dusze i życie mieszkańców. Czarownice zostaną odkryte, czy może odprawią tajemniczy rytuał? Jak zachowają się inni w obliczu zagrożenia?

Zapraszamy na naszą stronę internetową : www.sabatfiction-fest.pl oraz facebook’a: www.facebook.com/SabatFictionFest, gdzie dostępny jest już szczegółowy program godzinowy festiwalu.

 

Informacje organizacyjne:

Wejściówki jednodniowe:

- piątek (08 sierpnia) – 15zł - sobota (09 sierpnia) – 20zł - niedziela (10 sierpnia) – 15zł

W cenie wejściówki jednodniowej: - identyfikator festiwalowy.

Wejściówka 3-dniowa – 50zł

W cenie wejściówki 3-dniowej: - identyfikator festiwalowy; - miejsce noclegowe na hali lub miasteczku namiotowym; - kontenery prysznicowe; - informatory festiwalowe.

Przed kupnem wejściówek prosimy o zapoznanie się z regulaminem festiwalu, dostępnym na stronie internetowej www.sabatfiction-fest.pl.

Kasy biletowe:

- piątek (08 sierpnia) – czynne od godziny 11:00 do godziny 19:00

- sobota (09 sierpnia) – czynne od godziny 9:00 do godziny 18:00

- niedziela (10 sierpnia) – czynne od godziny 9:00 do godziny 15:00

 

Miejsce:

Ø  Targi Kielce

Ø  ul. Zakładowa 1

Ø  Dojazd do targów:

§  autobusem MPK - linie: 25 (przystanek Targi Kielce), 110 (przystanek Zakładowa), 363754112 (przystanek Batalionów Chłopskich III), 932 (przystanek Łódzka/Przęsłowa) - rozkłady jazdy autobusów MPK Kielce dostępny jest na stronie internetowej: www.ztm.kielce.pl

§  dla osób dojeżdżających samochodem dostępny będzie darmowy parking na terenie Targów Kielce

Współrzędne GPS:

§  50° 53' 56,47'' N   20° 35' 20,57'' E

 

Kontakt:

- e-mail: biuro@sabatfiction-fest.pl

- tel. +48 605 749 500

 


comments powered by Disqus