Sabat Fiction-Fest 2014

Autor: Jakub Zemła Redaktor: Motyl

Dodane: 11-07-2014 08:55 ()


Już za miesiąc w dniach 8-10 sierpnia na terenie Targów Kielce odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Fantastyki oraz Gier „Sabat Fiction-Fest 2014”.

Góry Świętokrzyskie to obszar kryjący wiele tajemnic i ciekawych historii. Co roku w ten piękny i malowniczy region nadciągają na Sabat wszelkie magiczne stworzenia począwszy od czartów i trolli a skończywszy na wiedźmach i czarodziejach. Po wielu latach grupa młodych i jurnych ludzi postanowiła odkryć wszystkie tajemnice i zorganizować wydarzenie, które swym zasięgiem ogarnie cały kraj i ściągnie do Kielc obywateli wszystkich nacji zarówno tych obdarzonych magicznymi mocami jak i zwykłych śmiertelników.

 

Przed Wami Sabat Fiction-Fest !!

Wydarzenie to będące ponad ludzkimi podziałami pragnie połączyć i zjednoczyć wszystkich fanów fantasy oraz wszelkich gier komputerowych i planszowych.      

Wśród atrakcji na festiwalu znajdą się takie rzeczy jak turnieje między innymi bardzo popularnej w ostatnim czasie gry komputerowej Leauge of Legends, a także figurkowych gier bitewnych Warhammera Fantasty Battle oraz Warhammera 40 000 i wiele innych. Nie tylko gracze turniejowi będą mieli co robić, uczestnicy festiwalu będą mogli podziwiać ogromną wystawę figurek, lub samemu zagrać i zobaczyć na czym polegają gry bitewne, będzie można także wypożyczyć jedną z ponad 300 gier planszowych, lub skorzystać z miasteczka konsolowego.

Sabat Fiction-Fest to także spotkania z autorami książek czy gier oraz prelekcje na ciekawe tematy. W tym roku gościem specjalnym będzie Pan Artur Szyndler legenda polskiej sceny RPG; autor „Kryształów Czasu” wydaje książkę, o której po raz pierwszy opowie na Sabacie!

Bardzo mile widziane są także rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy kącik dziecięcy, aby rodzice mogli swobodnie korzystać z innych atrakcji festiwalu, a ich pociechy dobrze się bawiły.

To nie wszystko! Dla entuzjastów farby i biegania mamy największe w historii Polski pole do gry w paintball znajdujące się na hali o powierzchni 2000m2

Festiwal fantastyki nie byłby festiwalem fantastyki bez tzw. cosplayu, czyli osób przebierających się w różne postacie fantastyczne. Specjalnie dla nich przeprowadzony zostanie także konkurs, na którym będzie można podziwiać najznamienitszych bohaterów i czarne charaktery. 

 

Czujecie niedosyt po przeczytaniu tego artykułu?

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową: sabatfiction-fest.pl oraz facebooka.


comments powered by Disqus