Sztuka teatralna na podstawie Gaimana

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 12-03-2007 11:42 ()


W niedzielę 18 marca w Krakowie odbędzie się spektakl teatralny "Kaliope" na podstawie utworu Neila Gaimana o tym samym tytule, przygotowany przez grupę teatralną Śląskiego Klubu Fantastyki "Słudzy Metatrona".

Widowisko odbędzie się w Piwnicy pod Baranami i rozpocznie się o godzinie 21.00.

 

"Kaliope" to nowela graficzna autorstwa Neila Gaimana, część wielotomowej opowieści o Sandmanie - mitycznym władcy snów. Przedstawia losy muzy uwięzionej w domu żądnego sławy młodego pisarza. Z biegiem lat, coraz bierniej poddająca się złemu losowi Kaliope, odkrywa wreszcie sposób, jak uwolnić się od swego prześladowcy.

 

Neil Gaiman, bestsellerowy pisarz i scenarzysta komiksowy, od dawna należy do grona najwyżej cenionych autorów. Tworzy komiksy oraz książki dla czytelników w każdym wieku. Gaiman pisuje prozę, komiksy, wiersze, scenariusze filmowe, teksty dziennikarskie, teksty piosenek i dramaty.Jego bestsellerowa powieść dla dorosłych, Amerykańscy Bogowie (2001) zdobyła nagrody: Hugo, Nebulę, Brama Stokera, magazynu SFX i Locusa, została nominowana do wielu innych, w tym do World Fantasy Award i Minnesota Book Award, trafiła także na wiele list najlepszych książek roku. Neil Gaiman to również autor dziesięciu tomów Sandmana - jednej z najwybitniejszych serii komiksowych, jakie kiedykolwiek ukazały się na rynku.

 

 

Źródło: Wydaniwctwo MAG


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...