Nadchodzi czas na kolejną odsłonę konwentu FORT!

Autor: Oliwia Michalik Redaktor: Motyl

Dodane: 03-04-2014 17:17 ()


Może i Reinsfeld legło w gruzach, wyniszczone wrogim atakiem, oraz – co gorsze – wyrachowanymi grami politycznymi jego, tak zwanych, elit. Kiedy jednak przyszła godzina trwogi, każdy, kto tylko był w mocy, dobył oręża i stawił czoła nacierającemu na blanki wrogowi! Dzielni mieszkańcy wspólnym wysiłkiem położyli kres groźbie ze strony Arcylicza.

W obliczu wyższej konieczności nawet najzajadlejsi wrogowie sięgnęli po rozum do głowy i zawiązali przymierza. Zjednoczeni zdołali zamknąć pewien etap w historii miasta. Dzisiaj jednak rysuje się inny problem. Kiedy mija czas wojów, przychodzi czas budowniczych. I takiego budowniczego potrzeba teraz Reinsfeld – władcy z prawdziwego zdarzenia, który lotnością umysłu i szlachetnością wzbije się ponad ogół i będzie w mocy zaleczyć zadane miastu rany. Przywróci świetność miejskiemu fortowi, tak by ten znowu górował nad okolicznymi traktami, dając obywatelom i przybyszom przywilej schronienia się w jego cieniu. I wszyscy znowu zakrzyknąć będą mogli kredo reinsfeldzkiego grodu: „Tempus fugit – munitonis manet!” - czas płynie, fort trwa! Pomyślałbyś, że teraz, kiedy nieumarłe hordy zostały wytrzebione, całe przedsięwzięcie będzie jedynie banałem, formalnością. Byłby to pogląd naiwny. Reinsfeld bywa niespokojne – ale czego spodziewać się po miejscu, będącym krainą graniczną, ziemią, która leżąc pomiędzy królestwami ludzi pozostaje łakomym kąskiem dla mieszkańców pobliskich gór i lasów.

Nadchodzi czas na kolejną odsłonę konwentu FORT!

Tegoroczna edycja będzie trwała od 2 lipca do 6 lipca. Pierwsze dwa dni obejmują część konwentową, odbędą się gry, konkursy, prelekcje oraz warsztaty. Dobry czas na integrację i przygotowanie do głównej atrakcji. Natomiast trzy kolejne dni poświęcone są w całości Grze Głównej. Na ten czas przenosimy się w realia Starego Świata znanego z Warhammer Fantasy Roleplay. Wydarzenia jak zwykle będą kręcić się wokół miasteczka Reinsfeld, miejsca pełnego gwaru mieszkańców, krzyków kupców i dźwięków muzyki, w którym zawsze coś się dzieje. Jednak nie byłoby prawdziwym staroświatowym miastem, gdyby nie miało też tej drugiej, mroczniejszej strony.

Więcej info znajdziecie tutaj


comments powered by Disqus