SPOT - V SPOTkanie z larpami

Autor: Beata Bakowska Redaktor: Motyl

Dodane: 31-03-2014 07:59 ()


Zapraszamy na piątą edycję larpowego konwentu. Tym razem odbędzie się on w dniach 25-27.04 2014 w Przywidzu pod Gdańskiem, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Omega. Impreza nastawiona jest głównie na larpy, nie zabraknie jednak gier innego rodzaju, takich jak: chamber larpy, larpy terenowe, jeepformy, gry terenowe, ASG, sesje RPG. W tym roku tematem przewodnim będzie inwazja przybyszów z kosmosu, pojawią się także liczne gry w innych konwencjach, takich jak fantasy, steampunk, cyberpunk, science-fiction, współczesność czy równoległych światów rzeczywistych.

Przewidziany jest także blok programowy dla początkujących, dla wszystkich którzy chcieliby oswoić się z tematyką, a nie bardzo wiedzą jak to ugryźć. W wolnych chwilach, uczestnicy konwentu mają możliwość wypożyczenia gier planszowych oraz karcianych.

SPOT jest specyficznym konwentem, ponieważ tutaj nie wszystko odbywa się w czterech ścianach. Wiele atrakcji dzieje się na zewnątrz w pobliskim lesie. Teren ośrodka również pozwala na rozegranie wielu gier.

Co roku organizowany jest także Wytrzymałościowy Konkurs Kąpieli Spotowych. Uczestnicy konkursu mają okazję stawić czoło kąpieli w lodowatej wodzie, nie brakuje także licznej widowni.

Uczestnicy konwentu zakwaterowani są w przytulnych domkach na terenie ośrodka. W domkach jest swobodny dostęp do wody, prądu i łazienek. Przywidz to malownicze miasteczko położone nad jeziorem. Atrakcyjna jest tu także bliskość lasu, na terenie którego odbywa się wiele gier.

Co roczną atrakcją konwentu jest Gala Czar 2014. Jest to konkurs, który wyłania najlepsze larpy i jeepformy SPOTa. W 2014 roku odbędzie się już trzecia edycja konkursu. Klimatyczna Gala Spotlingów jest drugim w Polsce konkursem larpowym, a co więcej pierwszym w Polce konkursem wyłaniającym najlepsze jeepformy.

Organizatorami SPOTa 2014 są Klub Fantastyki Zardzewiały Topór oraz Gdyńska Grupa Miłośników Fantastyki INSANIA. Informacje na temat konwentu dostępne są pod adresem: spot.larp-zt.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Video-podsumowanie SPOTa 2013 można znaleźć tutaj.

Zapraszamy na SPOTa - organizatorzy.

PS. Nadchodzi Inwazja...


comments powered by Disqus