Hardkon Z – najbardziej rozchwytywany festiwal larpowy roku!

Autor: Marcin Słowikowski Redaktor: Motyl

Dodane: 14-03-2014 08:17 ()


Z początkiem marca zostały otwarte zgłoszenia na tegoroczny Hardkon, a większość miejsc już została zajęta. Dlaczego warto już teraz zaplanować początek letnich wakacji?

Po pierwsze dlatego, że Hardkon tradycyjnie już będzie laboratorium wielu larpowych eksperymentów – organizatorzy zapowiadają, że będzie można zagrać tam w gry inne i nieszablonowe, zachęcają twórców do pokonywania kolejnych granic i eksplorowania nowych płaszczyzn gry. Po drugie dlatego, że w trosce o komfort uczestników liczba miejsc po raz pierwszy została ograniczona. Po trzecie, dziewięciodniowy wyjazd larpowy zwieńczy wyjątkowa Gra Główna.

„Bóg, który się pomylił” to larp, który ciężko porównać do innej gry tego typu. W warstwie fabularnej to kalejdoskop fantastycznych ras; świat, w którym obok siebie istnieją elfy, żywiołami, wampiry i golemy; osiem zupełnie różnych kultur, systemów wartości i podejść do stwórcy tego świata; tysiące lat historii obfitujących w odwieczne sojusze i antagonizmy. W warstwie mechanicznej to dwie diametralnie różne postaci, w które wciela się jeden gracz; idealnie wyważony, trójwymiarowy schemat konfliktów i wzajemnych zależności pomiędzy frakcjami. Wreszcie w warstwie organizacyjnej to poprzedzone warsztatami oraz kilkugodzinnym prologiem dwa dni gry; postaci dobrane pod kątem konkretnych graczy na podstawie wypełnianego przez nich psychotestu; larp tworzony wspólnie przez pięć grup larpowych z różnych miast Polski pod czujnym okiem twórców z trójmiejskiej grupy FunReal.

Tegoroczny Hardkon odbywa się w dniach 27 czerwca – 6 lipca na terenie Przystanku Alaska w Gliśnie Wielkim (województwo pomorskie). Koszt akredytacji to 133 zł. Więcej szczegółów na stronie hardkon.pl.

Nasz serwis objął Hardkon Z patronatem medialnym.


comments powered by Disqus