Nowa wersja "Amerykańskich bogów"

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 01-03-2007 13:09 ()


 

16 marca w sprzedaży pojawi się wydanie specjalne - wersja autorska książki Neila Gaimana "Amerykańscy bogowie".

Jak pisze wydawca:

 

 

"Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Jednakże w miarę jak do końca odsiadki pozostają najpierw tygodnie, potem godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku jego żona, Laura, ginie w wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Wracając do domu, oszołomiony Cień spotyka tajemniczego mężczyznę o imieniu Wednesday, twierdzącego, że jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. We dwóch wyruszają w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co roku w zimie są popełniane w małym amerykańskim miasteczku.

Ale za nimi podąża ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...

 

W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

 

"Amerykańscy bogowie" to coś więcej niż historia milosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia."

Z okazji wizyty autora w Polsce wydawnictwo Mag wydaje specjalną wersję autorską , rozszerzoną o unikalny materiał.

 

 

Źródło: MAG 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...