Artur Górski w Berlinie

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 28-02-2007 11:37 ()


 

W dniach 9 - 10 marca Instytut Współpracy Francusko-Niemieckiej organizuje konferencję poświęconą kryminałom z Niemiec, Francji i Polski. Nasz kraj będą reprezentować Artur Górski i Irek Grin. Konferencja odbywa się na zamku Genshagen koło Berlina.

 

9 marca o godz. 18.00 zaplanowano spotkanie z Arturem Górskim ("Magia Sacro Arsenale")

 

Jak pisze wydawca:

 

"Akcja MAGII „SACRO ARSENALE" toczy się w Hiszpanii, Chorwacji, Francji i we Włoszech, a bohaterowie to ludzie różnych profesji i o różnym stosunku do prawa i własności. Jest wśród nich zbrodniarz wojenny, opętany wizją uratowania, czyli pospolitego wykradzenia chorwackich dzieł sztuki, niespełniony piłkarz i historyk, któremu marzy się bogactwo i sława odkrywcy, jego narzeczona - niezbyt cnotliwa emigrantka z Polski, ojcowie dominikanie, płatny zabójca, pospolici gansterzy i ścigający ich antyterroryści. Z dubrownickiego klasztoru zniknęły cenne ksiegi, a w muzeum w toskańskim San Gimignano, w średniowiecznym podręczniku dla inkwizytorów wykryto tajemniczy dopisek. Dokąd prowadzą te dziwne tropy? Czy w opowieściach o zaginionych przed laty cennych relikwiach i należącym do templariuszy powozie ze złota jest choć szczypta prawdy? Każda z wypowiadających się w powieści postaci ma na ten temat inne zdanie; trudno odróżnić fakty od legend i pobożnych życzeń.

Artur Górski umiejętnie wikła wątki, cały czas mając na uwadze uwagę historyczne i psychologiczne prawdopodobieństwo. Tę pierwszą na polskim rynku powieść sensacyjno-historyczno-futbolowym o lekkim zabarwieniu erotycznym czyta się jednym tchem."

 

 

Źródło: Supernowa


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...