Posumowanie IV Nowotarskiego Dnia Fantastyki

Autor: Ivan Redaktor: Motyl

Dodane: 23-07-2013 09:29 ()


IV Nowotarski Dzień Fantastyki dobiegł końca. Konwentowicze wrócili do domów z uśmiechem na twarzach, a organizatorzy mogli w końcu udać się na długo oczekiwany, porządny sen. Miło zasypia się z myślą, że impreza którą przygotowywało się miesiącami (i zarywało nie jedną nockę) odniosła taki rezultat, jakiego się spodziewaliśmy. Radosne miny przybyłych na IV NDF gości, zrekompensowały nam cały trud i czas włożony w organizację tego wydarzenia. Dzięki Wam ta impreza istnieje i dla Was jest przygotowywana, jak widać – co roku z coraz to większym zainteresowaniem. Chcieliśmy podziękować również naszym przyjaciołom z klubu SIGIL z Zakopanego i RABKON z Rabki Zdrój, którzy pomogli nam w tworzeniu tak naładowanego atrakcjami programu.

Mimo wielkiego wyboru prelekcje cieszyły się niemałym zainteresowaniem, turnieje i konkursy były licznie oblegane, a dzięki hojności naszych sponsorów – najwyższe trzy lokaty w każdym z nich były nagradzane ciekawymi upominkami. Trzeba też wspomnieć, że w tym roku w programie znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, szczególnie przypadło zarówno im jak i rodzicom do gustu „NKF czyta dzieciom”, na której członkowie naszego klubu czytali polskie baśnie i legendy. Pomysł przyjął się świetnie, nieoficjalnie dostaliśmy nawet propozycję udziału w szerszej inicjatywie tego typu, więc w przyszłym roku na pewno powiększymy liczbę atrakcji przeznaczonych właśnie dla nich – wszak za kilka lat, mogą być to przyszli członkowie naszego klubu!

Główne LARP’y (ang. live action role-playing), które były zwieńczeniem całej imprezy, zgromadziły wspólnie aż 28 graczy – LARP Wiedźmiński „Konferencja” 11 graczy, zaś LARP Steampunkowy "Polowanie w Littlewood" 17 graczy. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć niski ukłon dla wszystkich graczy, a szczególnie dla tych którzy przyjechali do nas spoza Nowego Targu. Nieopisaną radość w naszych sercach wzbudzał widok graczy, którzy przybyli na główną atrakcję dnia w kostiumach oddających realia światów, które dla was stworzyliśmy.

Na zakończenie, chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom oraz patronom medialnym, bez których IV Nowotarski Dzień Fantastyki, nie byłby tak świetny jaki był! Mamy wielką nadzieję, że będziemy mogli kontynuować współpracę z wami na przyszłych edycjach i dzięki temu rozpowszechniać kulturę fantastyczną na coraz to większym obszarze.

Wszystkich zainteresowanych życiem naszego klubu lub chęcią dołączenia do nas zapraszam na nasz facebook’owy fanpage oraz internetową stronę klubu, na której można zapoznać się z naszą historią i działalnością.

Dla tych, którzy nie mogli pojawić się na IV NDF z różnych przyczyn, nasz znajomy kamerzysta Filip przygotował 5 minutowy film z imprezy.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia!


comments powered by Disqus