Garść Nawikonowych nowości na lipiec!

Autor: Jan Palider Redaktor: Motyl

Dodane: 17-07-2013 22:26 ()


Do grona ekip rekonstrukcyjnych dołącza Grupa Rekonstrukcji Historycznej Othala – dzięki nim będziecie mogli zapoznać się podczas Nawikonu z uzbrojeniem, umundurowaniem i wyposażeniem oddziałów Waffen SS jak i partyzantów Armii Krajowej.

"GRH Othala to grupa skupiająca ludzi zainteresowanych tematyką ostatnich lat wojennych zmagań podczas II wojny światowej. Wstępując w nasze szeregi poznasz smak prawdziwego życia na pierwszej linii frontu zwykłego niemieckiego „trepa” a także klimat walk i konspiracji oddziałów partyzanckich na terenach Generalnej Guberni. Othala podzielona jest na sekcję partyzancką i sekcję wojsk niemieckich z naciskiem na Waffen SS i Oddziały Grenadierów Ludowych."

Ponadto do grona gości konwentu dołączyła kolejna osoba – polski pisarz i historyk, Jacek Lech Komuda.

Jacek Lech Komuda jest autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. Od 2002 związany z lubelskim wydawnictwem Fabryka Słów, w którym opublikował łącznie około dwudziestu książek. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik.

W 2009 rozpoczął cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest właśnie Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606. W 2009 otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi za marynistyczną powieść Galeony wojny. Jego Diabeł Łańcucki był z kolei nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „Gamestar”, pracował również w „Clicku!” i „Komputer Świat Gry”.

Na koniec pragniemy poinformować iż powiększyło się także grono naszych sponsorów – dołączył do niego sklep Game Keeper, który oprócz sponsoringu udostępni swoje gry do Games Room-u.

Do zobaczenia 18-20 października na rzeszowskim Nawikonie! Nie może was tam zabraknąć!


comments powered by Disqus