[E3 2013] Relacja z konferencji Sony

Autor: Ivan Redaktor: Ivan

Dodane: 11-06-2013 11:08 ()


 

Konferencja Sony rozpoczęła się od zapewnień, że obecne platformy (Vita, PlayStation 3) nadal będą wspierane. Obiecano, że na Vicie spodziewać się możemy takich produkcji jak Batman: Arkham Origins, Doki Doki Universe, Killzone: Mercenary, The Walking Dead  czy chociażby Destiny of Spirits. Pojawią się również gry zremasterowane:  God of War HD Collection, Final Fantasy X i X-2, Flower a także Dead Nation.

Jeśli chodzi o PlayStation 3, to pierwsze zaprezentowano The Last of Us. Następny w kolejce był trailer Puppeteer. Interesująco zaprezentował się Rain, którego premiera odbędzie już na jesieni tego roku. Oczywiście nie mogło zabraknąć takich tytułów jak BEYOND: Two Souls czy  Gran Turismo 6, które pokażą, że PS3 stać jeszcze na bardzo dużo. To oczywiście nie koniec tej konsoli, ponieważ będziemy mogli na niej pograć chociażby w Batman: Arkham Origins czy GTA V.

Zostawiając poprzednią generację, pora na PlayStation 4. Wreszcie wiadomo, jak będzie prezentować się nowa konsola. Ci, którzy śmiali się z kanciastej budowy nowego Xboxa będą raczej niezadowoleni, gdyż Sony uderza w podobne tematy. Ujawniono także garść informacji o PSN-ie, który oprócz gier będzie oferował także filmy i muzykę.

Pora na gry, jakie ukażą się na nowej konsoli. Pierwszą z nich jest debiutujący The Order 1886 – tytuł tworzony jest w studiu Ready At Dawn, a trailer, który obejrzeć możecie tutaj ponoć jest w całości stworzony na silniku gry. Następnie zaprezentowano tytuły, o których wiedzieliśmy już wcześniej: Killzone: Shadow Fall, inFamous: Second Son oraz Knack.

Bardzo duże wrażenie zrobił prototyp ze studia Quantic Dream zatytułowany The Dark Sorcerer – pokazano znanego z wcześniej staruszka, na twarzy którego odwzorowywano ludzkie emocje.

Następnie zapowiedziana została Transistor – gra twórców fenomenalnego Bastionu. Ogólnie obiecano lepsze wsparcie dla niezależnych twórców, dając im możliwość łatwiejszego publikowania swoich produkcji.

Przechodząc do kwestii bardziej erpegowych, dowiedzieliśmy się, że Diablo III na PS3 dostanie dodatkowe przedmioty, inspirowane grami Sony. Następnie okazało się, że znana od jakiegoś czasu gra pod tytułem Final Fantasy Versus XIII zmienia swoje oblicze – od dzisiaj to Final Fantasy XV. Kolejnym tytułem, który doczekał się swojej kontynuacji był Kingdom Hearts 3.

Ponownie dane nam było ujrzeć w akcji czwartą odsłonę Assassin’s Creed – tym razem był to spory kawałek prawdziwego gameplayu. Swoje trzy grosze wtrącił również Watch_Dogs, który jak zwykle prezentował się wyśmienicie. Nastąpiła krótka chwila na złapanie oddechu, gdy na scenę wyszedł Lebron James, zapowiadając nową odsłonę NBA 2K14. Chwilę potem dowiedzieliśmy się, że Sony zaczęło współpracować z Bethesdą, czego owocem będzie konsolowa wersja The Elder Scrolls Online.

Ogromnym zaskoczeniem było zapowiedzenie gry Mad Max – tak, zgadza się. Ten kultowy już film wreszcie doczekał się swojej własnej gry.

Następnie ujawniono nieco informacji, które znacząco mogą wpłynąć na pojedynek między Sony a Microsoftem. PlayStation 4 nie będzie wymagało stałego połączenie z internetem ani też nie będzie wymuszało go na użytkowniku w żaden sposób. Ponadto będzie można bawić się w używane gry – Ba! Będzie je można swobodnie oddać lub sprzedać. Gry będą własnością użytkownika i nie będzie żadnych restrykcji odnośnie ich używania. Podobnie jak w przypadku konsoli Microsoftu, wykupiony abonament ze starszej generacji przejdzie na nową. Jedyny minus to taki, że aby grać po sieci trzeba będzie mieć wykupiony PS Plus.

Ostatnią grą zaprezentowaną na konferencji było Destiny od Bungie i Activision – zapowiada się naprawdę wyjątkowy tytuł. Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – ceny PS4. Będzie to 399 dolarów, 399 euro oraz 349 funtów (czyli praktycznie o 100 „czegokolwiek” mniej, niż proponuje Microsoft za Xboxa One).


comments powered by Disqus