[E3 2013] Relacja z konferencji Ubisoftu

Autor: Ivan Redaktor: Ivan

Dodane: 11-06-2013 02:05 ()


 

Ubisoft zawsze zaczyna swoje konferencje z hukiem – tak samo było tym razem. Imprezę rozpoczął Jerry Cantrell z Alice in Chains, dając popis swoich muzycznych umiejętności.

Nie był to jednak zwykły pokaz a wstęp do prezentacji najnowszej edycji gry muzycznej Rocksmith. Całą imprezę poprowadziła Aisha Tyler, pamiętana niezbyt dobrze ze zeszłorocznej edycji targów (osobiście dziwię się, że pojawiła się i w tym roku). Pierwszym tytułem, który zapowiedziała był Splinter Cell: Blacklist.

Następnie przyszła pora na grę Rayman Legends, którą promował zabawnie wyreżyserowany trailer. Zaprezentowano również fragmenty gameplayu. Trzymając się humorystycznego tonu,  następnym w kolejce był The Mighty Quest for Epic Loot wraz ze swoim zwariowanym zwiastunem. Ciągnąc dalej temat wariactw, na wyświetlaczu pojawił się zwiastun South Park: The Stick of Truth.

Odchodząc od humorystycznych klimatów, na scenę wjechał trailer The Crew – gry wyścigowej w otwartym świecie, gdzie gracz ma całkowitą swobodę w przebudowywaniu swojego samochodu i gdzie tryb dla pojedynczego gracza płynnie przechodzi w zabawę dla wielu osób. I nie chodzi tu tylko o ściganie się nawzajem ale o wspólne wykonywanie misji, co zresztą zaprezentowano na sporej porcji gameplayu.

Kolejnym tytułem był Watch_Dogs ze swoim fenomenalnym zwiastunem, który wyciekł do sieci kilka godzin wcześniej. Zaraz po nim, burząc napięty klimat, pojawił się trailer Just Dance 2014. Wracając na chwilę do niezbyt poważnej tematyki, zapowiedziano Rabbids Invasion – program telewizyjny dla najmłodszych, w którym dzieci (jak i rodzice) aktywnie mogą brać udział.

Powracając do gier dla „dużych chłopców” zaprezentowano dwa trailery Assassin’s Creed IV: Black Flagjeden CGI i jeden stworzony na silniku gry. Kolejnym tytułem było Trials Fusion  oraz Trails Frontier – pierwsza z nich to produkcja next-genowa natomiast druga to gra na platformy mobilne. Co ciekawe, obie produkcje zgrabnie połączono w jeden trailer.

Ostatnim tytułem i jednocześnie niespodzianką konferencji (podobnie jak rok temu Watch_Dogs) była gra od Massive Entertainment, zatytułowana Tom Clancy’s: The Division – według skromnych zapowiedzi mamy do czynienia z sieciową grą RPG w otwartym świecie. Patrząc na gameplay mam nieodparte wrażenie, że to taka bardziej usieciowiona wersja wspomnianego Watch_Dogs.


comments powered by Disqus