[E3 2013] Relacja z konferencji Microsoftu

Autor: Ivan Redaktor: Ivan

Dodane: 10-06-2013 21:43 ()


Chociaż konferencja Microsoftu nie odbyła się bez drobnych przeszkód i opóźnień, to jednak wypadła o wiele lepiej niż ta, na której zapowiedziano nowego Xboxa. 

Konferencję rozpoczął trailer-gameplay z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, który ukazał akcję osadzoną w otwartym świecie, gdzie podróżować można zarówno na koniu jak i samochodem. Zaprezentowano zmienny cykl pogodowy jak i płynne przechodzenie pory dnia. W tej części twórcy położyli jeszcze większy nacisk na skradanie się oraz planowanie akcji przed jej wykonaniem. Materiał wideo obejrzeć możecie w tym miejscu.

Następnie na scenę wyszedł Yusuf Mehdi, który zapowiedział nową odsłonę Xboxa 360. Tak, dobrze widzicie - Microsoft tuż przed startem nowej konsoli wypuszcza kolejną edycję swojego wcześniejszego produktu, zmieniając jego wygląd tak, aby nawiązywał do Xboxa One. Dodatkowo przedstawiciel Microsoftu zapowiedział trzy całkiem nowe gry, które już niedługo ukażą się na 360-kę:

* World of Tanks 360 EDITION

* Max The Curse of Brotherhood

* Dark Souls II

Na scenie pojawił się Phil Spencer, którego obecność miała oznajmić, że od tej pory wszystkie prezentowane gry przeznaczone będą tylko dla Xboxa One.

W pierwszej kolejności zaprezentowano Ryse: Son of Rome - nową grę od Cryteka, którą można scharakteryzować jako "TPP w realiach cesarstwa rzymskiego" z domieszką Call of Duty na początku prezentacji. Następnie przyszła kolej na Killer Instinct, który powraca w wersji na nowego Xboxa. Po tej swoistej bijatyce przyszła zaprezentowano Sunset Overdrive - shooter w otwartym świecie, stylistyką i humorem bardzo przypominający Team Fortress. Gra tworzona jest przez Insomniac Games. Nastepnie na scenę wjechała Forza Motorsport 5 (prawie dosłownie, ponieważ na podeście pojawił się autentyczny McLaren P1), która zauroczyła swoim trailerem. Atmosferę podkręciła wieść o wprowadzeniu systemu Learning Agent, który będzie zbierał informacje o tym, jak gracze jeżdżą. Stworzy to osobne style dla każdego Driveatara, który zastąpi typową do tej pory sztuczną inteligencję.

Po tych prezentacjach na scenę wszedł Phil Harisson, który opowiadał o tym, jak bardzo Microsoft i platforma Xbox Live przysłużyła się niezależnym studiom (prywatnie mam wrażenie, że to obwieszczenie to był strzał w stopę Microsoftu). Z tej okazji zapowiedziano trzy gry: Minecraft Xbox One Edition, Quantum Break (nowa gra od Remedy Entertainment, na którą rzucono nieco światła) oraz tajemnicze D4.

Z kolei Dave McCarthy z Microsoft Studios zaprezentował Project Spark, który pozwoli na kreowanie własnych światów jak i gier (bardzo przypomina to mechanizmy znane z Little Big Planet 2). Produkcja będzie korzystać z technologii SmartGlass. Kolejną ciekawą pozycją był Crimson Dragon - produkcja od twórców Panzer Dragoon. Gra powstaje na wyłączność Xboxa One.

Pod koniec Zaprezentowano serię blockbusterów, które mają wzmocnić pozycję nowej konsoli na rynku:

* Dead Rising 3 osadzony tym razem w kompletnie otwartym świecie z możliwością prowadzenia pojazdów i integracją z technologią SmartGlass,

* Wiedźmin 3 z dodatkowymi opcjami dla Kinecta,

* Battlefield 4 - początek prezentacji okazał się sporą wtopą (produkcja się zawiesiła), w dodatku nie zaprezentowano niczego, czego już wcześniej w tego typu grach nie widzieliśmy,

* Below - nowa gra od twórców Superbrothers: Sword & Sworcery EP,

* HALO 5 - chociaż podtytuł jest nieznany i nie widzieliśmy żadnego fragmentu z gry, to liczy się sama informacja, że w 2014 czeka nas kolejna część przygód Master Chief'a.

W tym miejscu powstała mała przerwa, w której zapowiedziano, że nowa konsola ukaże się w listopadzie tego roku w cenach 429 funtów, 499 dolarów oraz 499 euro.

Po tym oświadczeniu pojawił się trailer pierwszej gry od Respawn Entertainment, zatytułowanej Titanfall, a następnie gameplay prosto z gry.


comments powered by Disqus