Marzec 2007 w Rebisie

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 14-02-2007 18:25 ()


Dom Wydawniczy Rebis upublicznił swoje plany wydawnicze na marzec tego roku. Są one następujące:

 

 

Jon Updike - "TERRORYSTA"

 

Przekład: Jerzy Kozłowski

ISBN 978-83-7301-941-6

Seria: Mistrzowie literatury

 

"Nastoletni Ahmad Mulloy zwrócił się ku islamowi, a teraz czuje, że jego wierze zagrażają materializm i hedonizm Zachodu. Pracując dla libańskiej rodziny, dołącza do ludzi planujących atak terrorystyczny. Przez udział w nim, mówi mu nauczyciel Koranu, udowodni swe oddanie Allahowi.

Czy ktoś może go powstrzymać? Matka, która po odejściu ojca Ahmada wciąż zmienia mężczyzn? Ciemnoskóra Joryleen, której pragnie mimo jej religijnej nieczystości? A może Levy, cierpiący na bezsenność i depresję Żyd, który namawia go na podjęcie studiów?

Updike - świetny obserwator Ameryki odmitologizowanej - chce poznać racje potencjalnego terrorysty i zrozumieć, jak to się dzieje, że młody człowiek gotów jest zginąć i zgładzić setki niewinnych osób.

Terrorysta - rozliczenie z Ameryką po 11 września 2001 - to jego najnowsza, dwudziesta druga już powieść."

 

 

Marisa de los Santos - "I WESZŁA MIŁOŚĆ"

 

przeł. Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-7301-787-0

seria Jej Portret

 

"Dla trzydziestojednoletniej Cornelii Brown życie jest cyklem filmowych momentów, a „Jimmy Stewart jest zawsze i bezdyskusyjnie najwspanialszym mężczyzną na świecie, chyba że akurat pojawi się Cary Grant". Zatem wyobraźcie sobie zachwyt Cornelii, kiedy jej własny Cary Grant przekroczył próg modnej kawiarni w Filadelfii, którą ona zarządza. Przystojny i czarujący Martin Grace zwala Cornelię z nóg, w jednej chwili stając się dla niej Cary Grantem i Clarkiem Gable'em. Tymczasem po drugiej stronie miasta jedenastoletnia Clare Hobbes musi nauczyć się radzić sobie sama - jej coraz bardziej niezrównoważona matka przechodzi załamanie nerwowe i w końcu znika. Nie mając do kogo się zwrócić, Clare odszukuje ojca, który od dawna z nimi nie mieszka, a kiedy razem zjawiają się w kawiarni Cornelii, życie Cornelii i Clare zmienia się radykalnie. Losy bohaterek łączą się w nieoczekiwany sposób - obie dokonują trudnych wyborów i odkrywają różne oblicza miłości.

Prawa do ekranizacji powieści zakupiła wytwórnia Paramount.

Marisa de los Santos, uhonorowana wieloma nagrodami poetka. I weszła miłość, jej debiut powieściowy, został gorąco przyjęty. Prawa do jego publikacji zakupiły wydawnictwa w dziesięciu krajach."

 

 

Curtis Sittenfeld - "SZKOŁA UCZUĆ"

 

przeł. Katarzyna Karłowska

ISBN 978-83-7301-931-7

 

"Szkoła uczuć to błyskotliwa i niezwykle zabawna powieść o dorastaniu.

Główna bohaterka jest uczennicą prestiżowego prywatnego liceum i mieszkanką internatu. Szybko przekonuje się, że jej szkoła to hermetyczny światek zblazowanych, bogatych i urodziwych nastolatków, i czuje się  w niej jak przybysz z innej planety.

Skomplikowane relacje z nauczycielami, przyjaźnie z dziewczynami, fascynacja jednym z chłopaków, konflikty z coraz bardziej dalekimi rodzicami, a wreszcie inicjacja seksualna - wszystko to stapia się w spójny portret okresu dojrzewania, który jest doświadczeniem uniwersalnym w przypadku nas wszystkich.

 

Jedna z 10 najlepszych książek roku 2005 wg „New York Timesa". Nominacja do brytyjskiej Orange Prize."

 

 

Frank Herbert  - "DIUNA"

 

przeł. Marek Marszał

ISBN 978-83-7301-723-8

seria: Sience Fiction

 

SPECJALNE WYDANIE  "Diuny" Z OPRACOWANIEM GRAFICZNYM AUTORSTWA WOJCIECHA SIUDMAKA

 

"Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości.Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów. Diunę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano.

W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul - końcowe ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit - staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i wyciąga rękę po imperialny tron.

Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie SF: Nebula (1965) i Hugo (1966)."

 

Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniósł mu jednak przede wszystkim epokowy cykl „Kroniki Diuny" - barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu.Dom Wydawniczy REBIS wyda sześciotomowy cykl „Kroniki Diuny", na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapituła Diuną.

 

 

Frank Herbert - "MESJASZ DIUNY"

 

przeł. Marek Marszał

ISBN 978-83-7301-725-2

seria: Sience Fiction

 

"Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad'Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy - Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax - zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi.

Czczony niczym bóg, Paul Muad'Dib wpada w pułapkę, jaką zastawiła na niego prorocza moc: zna dokładnie każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i - przede wszystkim - swój straszliwy finał..."

 

 

Lee Goldberg - "DETEKTYW MONK JEDZIE NA HAWAJE"

 

Przeł. Paweł Laskowicz

ISBN 978-83-7301-999-7

Seria: sensacja

 

"Kolejna odsłona nowej serii nie znanych jeszcze opowieści z udziałem Adriana Monka, genialnego detektywa, który zawsze wie, że coś jest nie tak...

Niektórzy ludzie uważają, że Hawaje to raj. Monk jednak wie, że niebezpieczeństwo - podobnie jak brud - czai się wszędzie. Wystarczy przyjrzeć się sprawie Helen Gruber, bogatej turystki, którą zabił orzech kokosowy. Policja twierdzi, że ten orzech po prostu spadł z drzewa, ale Monk podejrzewa, że jest inaczej. Jego asystentka, Natalie, nie jest specjalnie zachwycona najnowszym dochodzeniem swego chlebodawcy. Nie dość, że Monk przyjechał za nią na Hawaje, gdzie przecież chciała spędzić wakacje, to jeszcze wszystko wskazuje na to, że te wakacje dobiegły już końca...

Na wyspie jest także wyszczekany telewizyjny jasnowidz, Dylan Swift, który twierdzi, że otrzymał wiadomość z zaświatów - od samej Helen Gruber. Monk wątpi w wiarygodność Swifta, ale znalezienie mordercy i dowiedzenie, że Swift to oszust - zmagając się przy tym z gekonami i koszmarem źle pracujących wentylatorów - może się okazać twardym orzechem (kokosowym) do zgryzienia...

W sprzedaży też Detektyw Monk i straż pożarna.

Lee Goldberg jest autorem scenariuszy do poszczególnych odcinków serialu o detektywie Monku oraz innych produkcji telewizyjnych. Był dwukrotnie nominowany do Edgar Award i jest także autorem powieści z serii „Diagnoza morderstwo", opartych na serialu telewizyjnym, którego był scenarzystą i producentem."

 

 

Nicholas Thomas - "ODKRYCIA. PODRÓŻE KAPITANA COOKA"

 

Przekład: Janusz Szczepański

ISBN 83-7301-896-4

Seria: historia

 

"James Cook, największy z brytyjskich odkrywców, zapisał się w pamięci potomnych jako niezłomny kapitan, ambasador naszej cywilizacji i pionier stosunków z mieszkańcami Oceanii.

Thomas nie powtarza dobrze znanej historii wypraw Cooka, ale bada ją na nowo z perspektywy antropologa, koncentrując się na pasji poznawczej kapitana i na jego kontaktach z ludami wysp Pacyfiku. Odkrycia rzucają nowe światło na te spotkania, obalając mit Cooka jako bohatera i bezlitosnego kolonizatora i zgłębiając fascynującą postać ukrytą pod tym wizerunkiem.

Nicholas Thomas jest profesorem antropologii University of London i znanym badaczem sztuki, kultury i historii Pacyfiku."

 

 

Michael A. Stackpole - "KARTOMANCJA"

 

Przeł. Jan Pyka

ISBN 978-83-7301-955-3

Seria: science fiction

 "Znany z list bestsellerów „New York Timesa" Michael A. Stackpole przedstawia drugi tom (po Tajnej mapie) barwnej trylogii EPOKA WIELKICH ODKRYĆ wytyczającej nowy, fascynujący kierunek w fantasy. W „Kartomancji" śledzimy dalsze losy grupy pionierskich kartografów, mających dar odkrywania nowych światów - i kształtowania samej rzeczywistości.

Wydaje się, że dla zagrożonego najazdem tajemniczych wrogów Nalenyru istnieje tylko jedna droga ocalenia. Trzeba obudzić dawnych bohaterów, którzy już raz bronili ziem Cesarstwa, a teraz, jak głosi legenda, śpią gdzieś na pustkowiach - pustkowiach, na których szaleje magia i roi się od niebezpieczeństw.

Porwany wnuk książęcego kartografa, Keles Anturasi, trafia do wrogiego kraju, w którym jego umiejętności mogą równie dobrze zapewnić mu dobrobyt, jak i dożywotnie uwięzienie, a nawet wyrok śmierci. Jego brat Jorim znalazł za oceanem dziwne królestwo, w którym uważany jest za boga. A ich siostra Nirati wraz ze swym szalonym dziadkiem oraz czarownikiem, który zginął przed wiekami i teraz wrócił zza grobu, by się zemścić, a zarazem zniszczyć świat, przebywa w raju zawieszonym między życiem i śmiercią.

Teraz ludzie muszą przetrwać w świecie, w którym wojna na ziemi jest odbiciem wojny w niebiosach. Muszą stawić czoło temu, czego obawiają się sami bogowie. Może i są wśród nich bohaterowie oraz mistycy, ale czy zdołają przeżyć tam, gdzie wszystko, co widzą, rzadko jest tym, czym się wydaje, gdzie sny mogą stać się rzeczywistością - a rzeczywistość może się zmienić w koszmar."

 

 

Barbara Killinger - "PRACOHOLICY"

 

Przekład: Anna Sawicka-Chrapkowicz

ISBN 83-7301-889-1

Seria: poradniki i podręczniki biznesowe

 

"W dobie pogoni za pieniędzmi i sławą pracoholizm stał się już wręcz chorobą społeczną. Barbara Killinger twierdzi, że u jego podstaw leży obsesyjne pragnienie zyskania aprobaty bliźnich i odniesienia sukcesu. Wykorzystując swe doświadczenie terapeutyczne, autorka pokazuje, jak można odzyskać wewnętrzną równowagę i prowadzić zdrowe życie tak w pracy, jak i w domu.

To klasyczne już studium pracoholizmu zostało wydane w siedemnastu krajach i przełożone na dziewięć języków.

Barbara Killinger, psycholog kliniczny, ukończyła University of Western Ontario i York University. Doktoryzowała się z roli humoru w psychoterapii, jest też pionierem na polu leczenia pracoholizmu. Ma prywatną praktykę w Toronto."

 

 

Don Gabor - "MARZENIA W ZASIĘGU RĘKI"

 

Przeł. Jerzy Moderski

ISBN 978-83-7301-891-4

seria Poradniki psychologiczne

 

"Jak małymi krokami zdążać ku wielkim celom.

Każdy o czymś marzy - o zdobyciu dodatkowych kwalifikacji, zbudowaniu domu, stworzeniu lepszego związku lub choćby uprzątnięciu garażu - i pragnie, aby jego marzenie się spełniło. Jednak nie każdy jest wystarczająco zdeterminowany, by krok po kroku, systematycznie dążyć do wytyczonego celu.

Kluczem do sukcesu jest konsekwentna realizacja dobrze przemyślanego, szczegółowego planu. Dzięki tej książce dowiesz się, jak taki plan ułożyć i jak przezwyciężać zarówno obiektywne, jak i subiektywne, tkwiące w naszym wnętrzu przeszkody. Autor uczy między innymi, jak poczynić niezbędne przygotowania i wreszcie zdobyć się na rozpoczęcie przedsięwzięcia. Pokazuje też, jak rozpoznać największe trudności i przełamać lęk przed porażką oraz skłonność do odkładania działań na później. Ten przystępnie napisany, pełen przykładów z życia i zabawnych cytatów poradnik pozwoli ci zrealizować nawet na pozór nieosiągalne marzenia i życiowe cele.

Don Gabor to ekspert w sprawach komunikacji. Uczy prowadzenia rozmów biznesowych i doskonalenia współpracy z klientami. Jest autorem m.in. kilku bestsellerów Jak zacząć rozmowę i zdobyć przyjaciół i Słowa, które pomagają wygrać (REBIS 2005)."

 

 

Manny Noakes, Peter Clifton - "DIETA DOSKONAŁEGO SAMOPOCZUCIA CSIRO"

 

przeł. Bożena Jóźwiak

ISBN 83-7301-822-0

seria: Dieta i żywienie

 

"Przyjazna dieta nie tylko pozwala schudnąć, ale też uczy, jak zdrowo się odżywiać. I taka jest właśnie dieta doskonałego samopoczucia CSIRO, o której popularności przesądziło także to, że - w przeciwieństwie do innych diet niskotłuszczowych - nie odstręcza od jedzenia mięsa i ryb.

Książka zawiera ponad 100 przepisów na smaczne potrawy i jadłospisy na pierwsze 12 tygodni stosowania diety.Dowiesz się z niej, jak zacząć, co gotować i jak już zawsze mieć pożądaną wagę.

Ponad 500 tys. egzemplarzy sprzedanych w samej tylko Australii."

 

Manny Noakes, autorka ponad 80 prac naukowych i były dietetyk Royal Adelaide Hospitali Flinders Medical Centre, prowadzi badania z zakresu dietetyki dla australijskiej organizacji CSIRO.

Peter Clifton to dyrektor działu badań nad żywieniem i otyłością w CSIRO, profesor medycyny na University of Adelaide i praktykujący endokrynolog.

 

 

Ken Langdon - "BŁYSKOTLIWA KARIERA"

 

przeł. Anna Zdziemborska

ISBN 83-7301-920-0

seria 52 wspaniałe pomysły

 

"Oto 52 wspaniałe pomysły, dzięki którym twoja kariera nabierze tempa. Nie będziesz musiał ślęczeć do wieczora w biurze, ani czekać na swoją kolej. Ekspert od spraw kariery, Ken Langdon, pokaże ci, jak optymalnie wzbogacić swoje życie zawodowe bez konieczności zaprzedania duszy (i ciała) diabłu.

Wykorzystaj jeden z naszych pomysłów...

Jesteś bystry, poważnie myślisz o własnej karierze, której już zdążyłeś posmakować. Ale sama pasja nie wystarczy, więc powodowany ambicją, ciekawością czy też nużącą stabilizacją, szukasz obecnie wskazówek i technik, które pomogą ci wspiąć się wyżej.

Dwie obietnice: Pierwsza - nie będziesz musiał brnąć przez potok słów ani przedzierać się przez gąszcz teorii po to, aby natrafić na okruchy mądrości. Druga - nasi autorzy nie będą traktować z wyższością, ponieważ wiedzą, jak to jest być na twoim miejscu.

Wszystko jest proste, gdy masz dobry pomysł

Ken Langdon zrobił błyskotliwą karierę dzięki inteligencji, determinacji, kilku podstępom oraz odrobinie ciężkiej pracy. W tej książce zdradzi ci, jak osiągnąć to samo. Gdy zorientujesz się już, o co chodzi, reszta pójdzie jak z płatka..."

 

 

Ken Langdon, Nikki Cartwright - ROZMOWA KWALIFIKACYJNA

 

przeł. Arkadiusz Łączak

ISBN 978-83-7301-924-9

seria 52 wspaniałe pomysły

 

"Ta książka pomoże ci przejrzeć testującą cię osobę, dzięki czemu przewidzisz jej pytania oraz - co ważniejsze - przygotujesz sobie najlepsze odpowiedzi. Rozmowa kwalifikacyjna sprawi, że podchwytliwe pytania nie będą już dla ciebie problemem. Dowiesz się, jak łatwo można z nich wybrnąć, zbierając przy okazji kolejne punkty i zyskując w oczach potencjalnego pracodawcy.

Ken Langdon to autor i współautor kilkunastu książek z dziedziny biznesu. Pracował dla takich firm, jak HP czy DEC, obecnie zaś jest konsultantem i naucza strategicznego myślenia.

Nikki Cartwright to specjalistka z zakresu HR. Pracuje dla wielkiego producenta markowych alkoholi."

 

 

John Middleton - "ZWYCIĘSKIE CV"

 

przeł. Sylwia Jaśkiewicz

ISBN 978-83-7301-921-8

seria 52 wspaniałe pomysły

 

"Gdy pracodawca bierze do ręki twoje CV, masz osiem sekund, by zrobić na nim wrażenie. Zwycięskie CV pomoże ci w tym. Czy szukasz pierwszej pracy, czy chcesz zostać członkiem kadry kierowniczej, masz przed sobą 52 doskonałe pomysły, które pomogą ci zdobyć posadę. W tej książce znajdziesz wszystko - od najlepszych technik sprawdzania firm do najefektywniejszych metod wykorzystania elementów wizualnych.

John Middleton od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami HR. Ma tytuł magistra w zakresie rozwoju i szkolenia kadry kierowniczej, jest członkiem Instytutu Kadr i Rozwoju, a także znanym autorem publikacji na temat rozwoju zawodowego, finansów i zarządzania."

 

 

Andrew Holmes - "SKUTECZNE ZDAWANIE EGZAMINÓW"

 

przeł. Michał Jóźwiak

ISBN 978-83-7301-923-2

seria 52 wspaniałe pomysły

 

"Musisz zapamiętać zbyt wiele faktów czy przykładów? Poznaj kilka sposobów na oddzielenie ziarna od plew. Nie wiesz, jak dobrze ułożyć plan pracy? Odkryj genialną technikę piramidy Minto. Nie sądzisz, że cudownie byłoby się uczyć, zajmując przy tym czymś ciekawszym? Poczytaj o przekazie podprogowym.

Skuteczne zdawanie egzaminów - dzieło specjalisty z doświadczeniem - zawiera wszystko, czego potrzebujesz, by zdać każdy egzamin.

Andrew Holmes autor książek Pains on Trains i Zmory w biurze. Jest specjalistą w dziedzinie kształcenia ustawicznego."

 

 

Barry Gibbons - "PRZEMAWIANIE"

 

przeł. Michał Jóźwiak

ISBN 978-83-7301-922-5

seria 52 wspaniałe pomysły

 

"Mało kto ma wrodzony dar publicznego wypowiadania się, tymczasem umiejętność ta jest już nieodzownym warunkiem błyskotliwej kariery. Barry Gibbons, czerpiąc z wieloletnich doświadczeń, uczy, jak przemawiać swobodnie i z humorem, jak wykorzystywać środki przekazu i jak unikać błędów, a gdy już się zdarzą - obracać je na swoją korzyść.

Barry Gibbons to biznesmen legenda. Pracował dla Shell i Whitbread, a zarządzany przez niego Burger King wyprzedził w USA McDonald'sa. Gibbons jest autorem książek Dream Merchants and HowBoys oraz If You Want to Make God Really Laugh, Show Him Your Business Plan."

 

 

 

Wznowienia:

 

 

Jon Fowles - KOCHANICA FRANCUZA (pocket - wyd. 1)

Jerzy Strzelczyk - "MITY, PODANIA I WIERZENIA DAWNYCH SŁOWIAN" wyd. 2

Harry Alder i Beryl Heather - "NLP W 21 DNI" wyd. 5

Iwona Majewska-Opiełka - SPRZEDAŻ I CHARAKTER wyd. 3

 

 

 

Źródło: REBIS


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...