Nowe wydawnictwo na polskiej scenie

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 07-02-2007 19:51 ()


Wydawnictwo Nowa Proza Sp. z o.o.(w organizacji) powstało z inicjatywy Katarzyny Rodek i Andrzeja Miszkurki w 2006 roku, jednak dopiero teraz ogłosiło swój profil oraz misję.

 

Profil wydawniczy Nowej Prozy obejmuje tytuły z literatury pięknej, przede wszystkim z najnowszej prozy zagranicznej, skierowanej do dojrzałego czytelnika. Odbiorcami wydawnictwa Nowa Proza są nowoczesne kobiety i mężczyźni, aktywnie poszukujący realizacji zarówno w sferze kariery zawodowej, jak i w rodzinie. Tytuły wydawnictwa Nowa Proza to znane światowe przeboje wydawnicze, literatura z najwyższej półki, gwarantująca nie tylko dobrą zabawę, ale również doznania estetyczne.

 

W 2007 roku wydawnictwo planuje wydanie ośmiu tytułów. Wśród autorów wydawnictwa Nowa Proza znajdą się nazwiska Fannie Flagg (autorki m.in. bestsellerowych Zielonych smażonych pomidorów), Giorgio Rayzachera, Kathleen McGowan - autorki bestsellerowej powieści The Expected One, i innych.

 

Zarząd wydawnictwa składa się z dwóch osób:

 

Katarzyny Rodek, Prezesa Wydawnictwa, od siedmiu lat w branży wydawniczej na stanowisku Dyrektora Promocji i Reklamy, współwłaścicielki Wydawnictwa Mag, wydawcy m.in. największego hitu fantasy 2005 roku Eragona i Najstarszego oraz takich uznanych na świecie i w Polsce autorów, jak Neil Gaiman, Robin Hobb, Guy Gavriel Kay, Christopher Moore, Neal Stephenson i innych.

 

Andrzeja Miszkurki, Wiceprezesa, od piętnastu lat w branży wydawniczej, na stanowisku Redaktora Naczelnego miesięczników Fenix, Magia i Miecz, Redaktora Naczelnego w wydawnictwie Mag, odpowiedzialnego za prawa autorskie w Nowej Prozie.

 

 

Źródło: Nowa Proza


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...