Nibykonkurs XIX

Autor: Arathi Redaktor: Arathi

Dodane: 05-10-2012 14:09 ()


 Już 16 pażdziernika rusza kolejna edycja Nibykonkursu.

 

Nibykonkurs to konkurs na stworzenie gry fabularnej w tydzień utrzymanego w tematyce określonej wylosowanymi hasłami.

Co zrobić by wziąć udział? Oto co radzą prowadzący konkurs:

Po pierwsze 16 października o 17:00 trzeba wpaść na forum gier autorskich - autorskie.wieza.org . Tam, w wyróżnionym wątku znajdziecie trzy hasła, które wylosuje dla nas Paladyn. Co z nimi zrobić? Jest wiele metod i sposobów na to, jak je ugryźć. Najważniejsze jest to, żeby wybrać dwa z nich i na ich podstawie napisać swoją grę. Pełną, całą grę RPG. W tydzień.

Do 23 października (znowu do 17:00) trzeba wrzucić grę na jakieś ogólnodostępne miejsce, z którego wszyscy mogą ją ściągnąć. Jeśli nie umiecie, napiszcie na forum - ktoś na pewno wam pomoże. Kiedy plik będzie już dostępny przez Internet wrzucacie linka do tematu Nibykonkurs 19 - Tematy i Prace na znanym już forum (autorskie.wieza.org).Po zamknięciu listy, około godziny 18:00 pojawi się arcyważna Magiczna Rozpiska. Z niej dowiecie się, które gry macie przeczytać, zrecenzować i ocenić. W naszym Nibykonkursie nie ma jury - ale w tym roku postanowiliśmy to trochę zmienić. Każdy uczestnik zgłaszający swoją grę będzie miał do przeczytania i zrecenzowania 4-5 gier innych uczestników. To dżentelmeńska umowa. Nikt nie będzie nad nikim stał i zmuszał do czytania gier. Ale wysyłacie swój projekt właśnie po to, żeby ktoś go przeczytał i ocenił. Skoro tak, to bądźcie na tyle eleganccy, żeby zrecenzować wyznaczone prace innych autorów.I znowu - tydzień czasu na recenzje i oceny.

30 października na forum publikujemy recenzje i oceny. Po obliczeniu głosów poznamy finalistów. I znowu rozpoczyna się tydzień na recenzowanie i ocenianie finałowych gier. Na szczęście ten etap nie jest dżentelmeńskim obowiązkiem - recenzuje i ocenia ten, kto chce i czuje się członkiem Nibykonkursowej społeczności.Recenzje i oceny finałowych gier wysyłamy do Arbitra do 6 listopada, do godziny 17:00. Dzień później nasz nieoceniony Arbiter policzy głosy, przeczyta recenzje i ogłosi zwycięzcę. 

 

 

 

 


comments powered by Disqus