"Arka odkupienia t.1" już w sprzedaży

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 31-01-2007 18:48 ()


 

Wydawnictwo Mag informuje, że 26 stycznia 2007 znalazła się w sprzedaży powieść Alastaira Reynoldsa "Arka odkupienia t. 1".

 

Jak pisze wydawca:

 

"Niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych powieści science fiction tego roku... Książka, na którą miłośnicy Reynoldsa czekają od dawna. Arka Odkupienia Alastaira Reynoldsa jest wielką epicką powieścią o wojnie, polityce, ideologii (również religii) i inwazji Obcych.

Akcja rozpoczyna się powrotem statku eksploracyjnego do bazy, po około 200 latach podróży w kosmosie. Cała załoga jest martwa. Rozpoczyna się śledztwo, a główni bohaterowie powieści, inspektorzy śledczy, starają się dociec, kto lub co zabiło załogę - ludzie czy obcy? Obca technologia czy inwazja nanotechnologiczna?

W miarę postępów w śledztwie, Reynolds wprowadza do gry technologię i politykę, włączając w to frakcję Arka Odkupienia. Podobnie jak poprzednie, tak i ta powieść jest thrillerem SF rozgrywającym się w przyszłości, z poziomem technologicznym stanowiącym ekstrapolację obecnego stanu rozwoju biotechnologii i sztucznej inteligencji. Pełen niespodziewanych zwrotów akcji wątek oraz doskonale przedstawione postacie bohaterów sprawiają, że książkę połyka się jednym tchem."

 

II tom powieści ukaże się w marcu 2007.

 

 

Źródło: MAG


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...